אמו של חשוד באונס בבסיס: הוא היה מחוץ לחדר

אמו של אחד החשודים באונס בבסיס חיל האוויר בחצרים טוענת כי בנה "נגרר" לאירועים על ידי נערים אחרים. "הוא בכלל לא היה בחדר בסיטואציה הזו, אני מאוד מרחמת על החיילת שהחיים שלה נהרסו", הוסיפה. פרקליטו של החייל: הוא היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון

"אני יודעת מי הבן שלי": אמו של אחד החשודים בפרשת האונס הקבוצתי בבסיס חיל האוויר התקשתה להאמין לחשדות נגד בנה, שנעצר בחשד למעורבות בפרשה. בריאיון ראשון לתקשורת הבהירה היום (חמישי) האם כי בנה לא היה נוכח בחדר בזמן שבוצעו המעשים לכאורה: "הוא בכלל לא היה בסיטואציה הזו, הוא לא היה מעורב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי האם, "כל מה שכתבו ואמרו בתקשורת - הכל שקר וכזב. מי שהיה מעורב זה שני חיילים אחרים, אבל בגלל שהוא לא דיווח על האירוע הם קשרו אותו לנושא". הבן התקשר לאמו לאחר המעצר ואמר לה: "אמא, אני לא קשור, לא הייתי בחדר". החשודים יובאו היום לדין בהארכת מעצרם.

"הילד שלי הוא בן טוב, ממושמע, שעושה את השירות שלו בצורה הכי טובה שיכולה להיות", ציינה אמו של החייל. "המפקדים שלו יכולים להעיד על היחס האנושי שלו, הוא יודע בדיוק מה הוא עושה, הוא לא כל היום בפאבים. הוא ילד בית - בא מהצבא ישר לחדר". האם הפנתה בריאיון אצבע מאשימה לחיילים שמתגוררים עם בנה: "לצערנו הכניסו לו למגורים את הקבוצה הזו והוא נגרר אחריהם - ככה זה בצבא, גוררים את הילדים הטובים".

עורכי הדין שי רודה ושרון וקנין

"מאוד מרחמת על החיילת שהחיים שלה נהרסו"

"הבן שלי רחוק מאוד מכל הדברים האלה - לא סמים ולא אלכוהול, אין לו שום עבר פלילי, הוא ילד ממושמע שלא עושה שטויות", הוסיפה. על היחסים בין החיילת לבין החיילים האחרים בפרשה אמרה האם: "עד כמה ששמעתי, זה היה בהסכמה. היא לא הייתה צריכה להסכים והם לא היו צריכים לעשות את מה שהם עשו, ואני מאוד מרחמת על החיילת הזו שכל החיים שלה נהרסו והשם שלה נפגע".

לדבריה, הקרבה היתרה בין חיילים וחיילות בימינו עלולה לגרום לעבירות דומות: "צריך להרחיק את הדבר הזה מצה"ל - שום קרבה בין חיילים לחיילות, בלי חיבוקים ובלי נשיקות". אמא של חשוד נוסף הוסיפה, בשיחה עם חדשות 2 Online: "הבן שלי מספיק חכם כדי לא להיכנס לצרה הזאת, לא נעים להגיד אבל לא חסרות זונות".

עורכי הדין שי רודה ושרון וקנין

עורך הדין שרון וקנין, המייצג את החייל, הסביר ש"הסיפור נחלק לשניים - שני חיילים, בהם החייל שאני מייצג, כלל לא קשורים לעבירות החמורות. החייל שאני מייצג היה במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון. החיילים נפגשו בבסיס עם אותה מתלוננת, וכשהאירועים התפתחו החייל שאני מייצג עזב את המקום". הפרקליט הוסיף כי "החיילים האחרים טוענים שזה היה בהסכמה". עו"ד שי רודה, המייצג גם הוא את אחד החשודים, הוסיף כי "האקט המיני של מרשי מנותק מהפרשה כולה והמעשה בוצע בהסכמתה של המתלוננת".

מדובר צה"ל נמסר אתמול בתגובה: "עם קבלת התלונה נפתחה חקירת מצ"ח והחיילים נעצרו. במקביל המתלוננת מטופלת על ידי מרכז התמודדות ותמיכה (מהו"ת) ומלווה באופן צמוד על ידי מפקדיה".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv