החייל שנדרס בגוש עציון: "ראיתי את עיני הנהג הרשע והרוצח, הוא רצה לפגוע בנו"

אחרי שגורמי ביטחון העריכו שאירוע הדריסה בגוש עציון ,שבו נפצע בינוני-קשה החייל משה יונתן אהרוני ונפגעו שני חיילים נוספים, היה תאונה ולא פיגוע, סיפר החייל להוריו בבית החולים: "הסתכלתי על הנהג והוא היה נחוש לפגוע בנו ולשלוח אותנו לעזאזל". הוריו הבהירו: "זו הייתה פעולה מתוכננת מראש בכוונה לרצוח"

"ראיתי את עיני הנהג, הוא שעט לעברנו כדי לפגוע בנו": הוריו של משה יונתן אהרוני, אחד החיילים שנדרס ונפצע באירוע הדריסה בצומת אל-ערוב בגוש עציון בליל יום רביעי האחרון, דוחים היום (ראשון) בתוקף את הערכות שב"כ שלפיהן מדובר בתאונה. בשיחה עם כלי התקשורת מחוץ לבית החולים הדסה עין כרם שבו מאושפז בנם הם הבהירו כי הנהג ניסה לדרוס ולהרוג את בנם ואת שני החיילים הנוספים שעמדו לצדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוני אהרוני, אביו של משה יונתן שנפצע בינוני-קשה באירוע, סיפר כי בשעות הראשונות לאשפוזו הוא עדיין היה בהכרה וסיפר להם הכל: "הוא אמר לי 'אבא אני ראיתי את העיניים של הנהג הרשע הזה, הרוצח. הוא לא ניסה לבלום - והוא רצה לפגוע בנו. הוא רצה לשלוח אותנו לעזאזל. הנהמה של המנוע כשהוא מאיץ ונכנס בנו באופן מובהק וברור, עד שהוא שלח אותנו לעזאזל'".

הרכב הפוגע

"כל הגורמים אומרים שזה היה אירוע מתוכנן וברור. זו לא הייתה תאונה והכל היה מתוכנן", הדגיש אהרוני - וביקש לבטל את הערכת הגורם הביטחוני הבכיר שלפיה מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי לא מדובר בפיגוע מכוון. לטענת הגורם, העובדה שהחשוד הסגיר עצמו לידי צה"ל, יחד עם ממצאים נוספים בזירה, מחזקים את ההערכה שמדובר בתאונה.

החשוד המרכזי בדריסה הסגיר עצמו יום לאחר המקרה לידי צה"ל, כשהגיע למנהלת התיאום והקישור של מתאם פעולות הממשלה בשטחים בבית לחם ומסר עצמו לידי הכוחות. באירוע נפצעו שלושה חיילים לאחר שרכב פלסטיני מסחרי פגע בהם בכביש 60 סמוך לאל-ערוב. מצבם של שני הפצועים האחרים מוגדר קל-בינוני.