הצצה לארגון שמבעיר את הר הבית

רבים מהאנשים שמציתים בשבועות האחרונים את הר הבית משתייכים לארגון הקיצוני מוראביטון - בכל יום נקראים הפעילים להפגין נוכחות על ההר ולהתעמת עם יהודים שמגיעים לאזור המסגד."אנחנו מוכנות למות עבור אל אקצא, להתאבד ולהפוך לשהידות בשבילו", מצהירות פעילות הארגון, שמקבל כספים מחמאס ותמיכה מהתנועה האסלאמית

כך מתסיסים את המהומות במסגד אל אקצא: בשבועות האחרונים עלה לכותרות ארגון המוראביטון - ארגון מוסלמי שמעורר פרובוקציות על הר הבית, ומנסה למנוע מיהודים להתפלל במקום. הארגון, שמונה למעלה מ-1,000 איש, מופעל למעשה מתוך הקו הירוק - מהפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, בראשות השייח' ראאד סלאח. הכסף לפעילות ההתססה היומיומית של הארגון מגיע מעזה, דרך עמותה ישראלית שמשמשת צינור כספים עבור חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכל יום נמצאים מאות מפעילי ופעילות הארגון על הר הבית, מוכנים לקריאה בזמן שהם לומדים קוראן בסמוך למסגד. בשעות נקובות, ובכל פעם שמסתמנת נוכחות יהודית בהר, נקראים הפעילים לדגל והם קוראים בפה אחד: "אל אקצא בסכנה, אללה אכבר". פעילות הצד הנשי של הארגון, שמכונה מוראביטאת, מצהירות בפה מלא ובפנים גלויות: "אני מוכנה למות עבור אל אקצא להתאבד ולהפוך לשהידה בשבילו".

לומדים קוראן במעגלים ליד המסגד (חדשות 2)

מה שנראה במבט ראשון כמו קבוצה אקראית של מתפללים מוסלמים, הוא לא פחות מחיל חלוץ קדמי מאורגן במלחמה על ההר: הארגון, שמשמעות שמו "מגיני אדמת האסלאם מפני הכופרים", מסיע פעילים מצפון הארץ ומגייס נשים במזרח ירושלים כדי להפגין נוכחות על ההר, לשמר את החיכוך ולמנוע נוכחות יהודית סמוך למסגד.

הפעילים מקבלים משכורת חודשית שנעה בין 1,500 שקלים ועד 4,000 שקלים, בהתאם למידת האקטיביות וההתמדה. לפני כחודשיים הוכרזה העמותה "עמארה אל אקצא" כהתארגנות בלתי מוכרת, מכיוון שהיא פועלת בשיתוף פעולה עם חמאס, ובמערכת הביטחון זיהו כי העמותה שימשה צינור להעברת כסף מחמאס למוראביטון.

אמנון בן דוד השתתף בהכנת הכתבה.