שועפט: בקבוקי תבערה על עמדת מג"ב

העימותים בירושלים נמשכים: פלסטינים משועפט השליכו בקבוקי תבערה לעבר עמדת שוטרי משמר הגבול, והמעשה תועד. הנערים שהצטרפו למהומות מבהירים כי הם לא מתכוונים לנטוש את המחסום במחנה הפליטים. "הפתרון הוא אינתיפאדה שלישית", הם אומרים

פלסטינים ממחנה הפליטים שועפט השליכו הערב (חמישי) בקבוקי תבערה לעבר עמדת שוטרי משמר הגבול במקום. בקבוקי התבערה גרמו לדליקה מחוץ למבנה, והשלכתם תועדה מתוכו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העימותים במחנה הפליטים שועפט נמשכו לאורך כל היום, והשתתפו בהם גם ילדים. צוות חדשות 2 פגש את אחמד, נער בן 15, ואת חבריו שנטשו את כיתות הלימוד כשהם עוטים מסכות ומיידים אבנים.

"אנחנו יוצאים להחזיר להם", הוא אמר. "מה גרם למתיחות? הסיבה היא שכל שבוע יש שהיד. הם נכנסו למסגד אל אקצא, עשו הרבה דברים לא בסדר".

החיכוכים בין השוטרים במחסום לבין האוכלוסייה המקומית נמשכים, ובבית משפחתו של מי שביצע אתמול את פיגוע הדריסה בירושלים, פעיל החמאס אברהים אל עכרי, מגבים את המחבל. "הוא גיבור", אמר עליו בנו, חמזה. "בזכותו אנחנו נושאים את ראשנו בגאווה. העם הפלסטיני כולו גאה בו".

במחנה הפליטים ניתן לראות אשפה בכל מקום. 90 אלף תושבים חיים בצפיפות ואומרים שהמצוקה הזאת היא שתדליק את חבית הנפץ. "יש הרבה קיפוח", אמר אחד מתושבי השכונה, "אין תשתיות, אין מקומות לילדים, קיפוח אדיר, ואז הגיעו הכניסות האלו של הצבא והמעצרים".

המהומות בשועפאט, היום (רויטרס)

נראה שהעימותים רחוקים מלהסתיים, ובינתיים אחמד וחבריו מדגישים שלא ינטשו את המחסום בכניסה למחנה הפליטים. לשאלה מה יביא לפתרון המצב, השיב אחמד: "הפתרון הוא אינתיפאדה שלישית".

השתתפו בהכנת הכתבה: משה נוסבאום ועזרי עמרם.