מסתמן: דריסת החיילים – תאונת דרכים

שעות לאחר שהחשוד בדריסת שלושת החיילים בגוש עציון הסגיר עצמו לידי המשטרה, גוברת ההערכה במערכת הביטחון כי לא מדובר בפיגוע לאומני. על פי גורם ביטחוני בכיר, חקירת השב"כ העלתה כי ככל הנראה מדובר בתאונת דרכים

האם פיגוע הדריסה היה לא יותר מתאונת פגע וברח? גורם ביטחוני בכיר העריך כי מחקירה ראשונית של האירוע, במהלכו נפגעו שלושה חיילים בצומת אל-ערוב בגוש עציון, עולה כי לא מדובר בפיגוע מכוון. בשלב זה כל כיווני החקירה נבדקים, אך העובדה שהחשוד הסגיר עצמו היום לידי צה"ל - יחד עם ממצאים נוספים בזירה - מחזקים את ההערכה שמדובר בתאונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשוד המרכזי בדריסה הסגיר עצמו היום (חמישי) לידי צה"ל, וכלי התקשורת הפלסטינים מדווחים כי כוחות הביטחון עצרו ארבעה מבני משפחתו. בשעות הצהריים הפלסטיני החשוד בפציעת החיילים הגיע למנהלת התיאום והקישור של מתאם פעולות הממשלה בשטחים בבית לחם ומסר עצמו לידי הכוחות.

מדובר צה"ל נמסר, עוד לפני התחזקות החשד כי מדובר בתאונה, כי "הצבא ימשיך לפעול ללא לאות לסיכול טרור ולשמירה על הביטחון ביהודה ושומרון". משירות הביטחון הכללי נמסר כי פרט למחבל הדורס, נעצר גם חשוד נוסף במעורבות בפיגוע, פלסטיני מאזור חברון. השניים הועברו להמשך חקירה בשב"כ.

על פי דיווחים של סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", ארבעה מבני משפחתו של המחבל נעצרו בפשיטה על ביתו של המחבל, שלא שהה בביתו. במקביל, הבוקר נרשמו עימותים ויידויי אבנים בין כוחות צה"ל לפלסטינים במחנה הפליטים אל-עסכריה הסמוך למקום הפיגוע.

הרכב הפוגע

שלושה חיילים נפצעו אתמול לאחר שרכב פלסטיני מסחרי פגע בהם בכביש 60 סמוך לאל ערוב. מצבו של אחד הפצועים קשה, ומצבם של שני חיילים נוספים קל-בינוני. כוחות ביטחון גדולים שהגיעו למקום מצאו לאחר סריקות את הרכב הפוגע, אך נמשך המצוד הנרחב אחר הנהג שנמלט מהמקום.

"רכב מסחרי גדול עם לוחית רישוי פלסטינית הגיע ודרס חיילים שעמדו בסמוך לפילבוקס באל ערוב", אמר דובר משטרת ש"י. רגע פגיעת הרכב בחיילים תועד על ידי מצלמת אבטחה שהוצבה בעמדה במקום.