זירת קרב: עימותים קשים במזרח ירושלים, החלה הצבת מחסומי בטון

מאז פיגוע הדריסה מיידים עשרות פלסטינים בקבוקי תבערה וזיקוקי דינור לעבר שוטרים, שמגיבים באמצעי פיזור הפגנות. עקב האירועים, רה"מ מכנס התייעצות ביטחונית. מחסומי בטון ראשונים מוצבים בתחנות הרכבת הקלה

מתח שיא בירושלים לאחר פיגוע הדריסה הקטלני בתחנת הרכבת הקלה: הפרות סדר אלימות ועימותים קשים עם כוחות הביטחון נמשכים מאז שעות הצהריים (רביעי) בשורה של מוקדים בצפון ובמזרח ירושלים. בבתי החולים בירושלים מאושפזים עדיין ארבעה פצועים מהפיגוע במצב קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במחנה הפליטים שועפאט, משם יצא המחבל שביצע את הפיגוע, מתעמתים עשרות צעירים פלסטינים עם כוחות המשטרה ולוחמי משמר הגבול. המתפרעים מיידים אבנים, בקבוקי תאורה וזיקוקים לעבר כוחות הביטחון, שמגיבים באמצעים לפיזור הפגנות.

הפרות סדר אלימות בשועפאט (רויטרס)

הפגנות אלימות נרשמות הערב באזורים שונים בירושלים, בהם קלנדיה, אבו דיס ועיסאוויה. ממשטרת ירושלים נמסר כי הלווייתו של המחבל איברהים אל עכארי תתקיים סמוך לשעה 23:00. בניסיון להוריד את גובה הלהבות תותר השתתפותם של 35 בני אדם בלבד בהלוויה.

רעולי פנים מיידים אבנים (רויטרס)

מהומות בשועפאט (רויטרס)

בעקבות ההסלמה בירושלים מכנס ראש הממשלה התייעצות ביטחונית בהשתתפות שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו.

בתוך כך הודיע הערב מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב צ'יקו אדרי, על הצבת מחסומי ביטון לאורך מסלול נסיעת הרכבת הקלה ובייחוד בכניסות לתחנות - וזאת במטרה לחסום כניסת מכוניות. החלטה התקבלה בתום דיון הערכת מצב שנערך ביחד עם נציגי הרכבת הקלה והעבודות להצבת המחסומים כבר החלו.

"העלינו לכאן אלף שוטרים ואם צריך נעלה עוד שוטרים כדי להחזיר את הביטחון לירושלים", הבהיר קודם לכן המפכ"ל דנינו. בחמאס בירכו היום על הפיגוע והמופתי של ירושלים הזהיר כי "היהודים מייצרים מלחמת דת".

"מתקשים לעכל את הבשורה המרה"

מחר בשעה 13:00 תתקיים בחלקה הצבאית בבית העלמין בבית ג'אן הלווייתו של פקד ג'דעאן אסעד, קצין מג"ב בן 38 שנהרג בפיגוע. אסעד, ששב היום לעבודתו לאחר חופשה קצרה, הותיר אחריו אישה בהיריון וילד בן שלוש.

ג'דעאן אסעד (סהאר עלי)

"אנחנו עדיין בהלם מהבשורה הקשה הזאת ומתקשים לעכל", אמר לחדשות 2 Online אחיו של אסעד. "הוא היה בן אדם מיוחד במינו, כל הזמן מחייך, תמיד היה גב בשביל כולם, חבר אמיתי". לדבריו, למרות ההסלמה במצב הביטחוני בירושלים, אחיו לא חשש מעבודתו בעיר והקפיד להרגיע את בני משפחתו המודאגים.

זירת הפיגוע (חדשות 2)

מוקדם יותר הערב שחזר פקד ח', שחיסל את המחבל יחד עם עוד שלושה אנשי צוות, את הרגעים הדרמטיים. "במהלך נסיעה על הציר, אני ועוד ארבעה לוחמי מג"ב הבחנו ברכב של המחבל פוגע במספר לוחמי מג"ב ואזרחים סמוך לרכבת", סיפר. "הבנו שמדובר בפיגוע והתחלנו במרדף אחריו, תוך כדי שהוא פוגע ברכבים ובאזרחים תמימים".

פקד ח' שחיסל את המפקד (חטיבת דובר המשטרה)

"הצלחנו לעצור אותו בצומת הקרוב, המחבל פתח את הדלת, פרק עם מוט ברזל והתחיל להכות ברכבים ובאזרחים", המשיך ח' לתאר. "בשלב שהבחין בנו רץ לעברנו. ביצענו ירי על מנת לנטרל אותו".