חיסל המחבל: "כל אחד היה פועל כך"

"הבחנו ברכב של המחבל פוגע במספר לוחמים ואזרחים ליד הרכבת. הבנו שמדובר בפיגוע", כך, בקור רוח, גולל רפ"ק ח' את השתלשלות פיגוע הדריסה בי-ם. "הוא פרק עם מוט ברזל ורץ לעברנו, ירינו על מנת לנטרלו"

שעות ספורות לאחר פיגוע הדריסה הקטלני בתחנת הרכבת הקלה בירושלים, שחזר בקור רוח רב פקד ח' את הרגעים הדרמטיים. פקד ח' חיסל את המחבל יחד עם עוד שלושה לוחמים נוספים בצוות. בפיגוע נהרג קצין מג"ב ג'דעאן אסעד מבית ג'אן ונפצעו עוד 11 בני אדם, בהם 4 במצב קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במהלך נסיעה על הציר, אני ועוד ארבעה לוחמי מג"ב הבחנו ברכב של המחבל פוגע במספר לוחמי מג"ב ואזרחים סמוך לרכבת", סיפר ח'. "הבנו שמדובר בפיגוע והתחלנו במרדף אחריו, תוך כדי שהוא פוגע ברכבים ובאזרחים תמימים".

"הצלחנו לעצור אותו בצומת הקרוב, המחבל פתח את הדלת, פרק עם מוט ברזל והתחיל להכות ברכבים ובאזרחים", המשיך ח' לתאר. "בשלב שהבחין בנו רץ לעברנו. ביצענו ירי על מנת לנטרל אותו".

זירת פיגוע הדריסה (חדשות 2)

"אין לי ספק שכל לוחם היה פועל בדיוק באותה צורה", הדגיש ח'. "כך אנו מחנכים את לוחמינו וכך פעלנו". זמן קצר לאחר הפיגוע הודיע מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב צ'יקו אדרי, כי בניסיון להילחם בפיגועי הדריסה תתוגבר נוכחות השוטרים בתחנות הרכבת הקלה ואף יוקמו בהן מחסומי בטון.

ההרוג בפיגוע, ג'דעאן אסעד (סהאר עלי)

איברהים אלעכארי, תושב מחנה הפליטים שועפט שבמזרח ירושלים, הוא המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בצהריים. מחקירת המשטרה עולה כי אלעכארי פגע בשלושה לוחמי מג"ב בעת שהמתינו לחצות את הכביש לכיוון בסיס מג"ב.

המחבל איברהים אלעכארי

הוא המשיך בנסיעה ופגע בהולכי רגל שעמדו בתחנת ההסעה של הרכבת הקלה. לאחר מכן נסע לאורך רחוב חיים בר לב, כשהוא פוגע בכלי רכב לאורך הציר עד שפגע ברכב בצומת משה זק. אלעכארי יצא מהרכב כשהוא אוחז במוט ברזל והחל לתקוף אנשים במקום. צוות של שוטרים ולוחמי מג"ב שהיה בסמוך הבחין במחבל, התקדם לעברו, ירה והרג אותו.