תיעוד מצמרר: פיגוע הדריסה בבירה - שנייה אחר שנייה

3 מצלמות אבטחה בירושלים ליוו את מסלול הדמים של המחבל שדהר לעבר תחנת הרכבת הקלה, דרס למוות לוחם מג"ב ופצע 13 נוספים. מהנסיעה הפרועה לעבר הקהל, דרך הבריחה לכביש - ועד חיסול המחבל. תיעוד מצמרר מהזירה

מסלול הדריסה הקטלני של המחבל, המנוסה וחיסולו של המפגע - כפי שנראו במצלמות האבטחה, שנייה אחר שנייה: היום (רביעי) בשעה 12:11 שעט הרכב המסחרי הלבן בו נהג המחבל לעבר פסי הרכבת הקלה ברחוב שמעון הצדיק. באחד מסרטוני האבטחה נראה המחבל חוצה במהירות את הצומת ודורס את האנשים שהמתינו בתחנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נוסף, מהתחנה עצמה, מתגלה תיעוד מזעזע של האנשים שנדרסו מושלכים על פסי הרכבת - ואת רכבו של המחבל שועט הלאה. בתיעוד נראית צעירה מבחינה במחבל דורס את האנשים הממתינים בתחנה - ונסה במהירות על נפשה. צעיר נוסף שהיה לידה צלצל מיד לשירותי החירום וההצלה.

המחבל איברהים אלעכארי

בתיעוד של מצלמת אבטחה נוספת, נראה המחבל בורח לאחר שיצא מהמכונית ששימשה לביצוע הפיגוע. המחבל נראה רץ לכל עבר בצומת משה זקס - עד שהוא נורה, נופל על הארץ - ומחוסל בידי שוטרי מג"ב.

המחבל שביצע את הפיגוע היה פעיל חמאס ; אחיו שוחרר בעסקת שליט

איברהים אלעכארי, תושב מחנה הפליטים שועפט שבמזרח ירושלים, הוא המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בצהריים ברחוב שמעון הצדיק בירושלים, בו נהרג אדם אחד ו-13 נוספים נפצעו.

מבדיקה ראשונית של כוחות הביטחון עולה כי אלעכארי, שנורה ונהרג, היה פעיל חמאס. לפני שלוש שנים שוחרר אחיו, שהיה חלק מהחוליה שחטפה ורצחה את שוטר מג"ב ניסים טולדנו ז"ל, במסגרת עסקת שליט. בארגון מיהרו לברך על הפיגוע וקראו לבצע פעולות נוספות נגד ישראל.

זירת הפיגוע בירושלים, היום (חדשות 2)


מחקירת המשטרה עולה כי אלעכארי פגע בשלושה לוחמי מג"ב בעת שהמתינו לחצות את הכביש לכיוון בסיס מג"ב. הוא המשיך בנסיעה ופגע בהולכי רגל שעמדו בתחנת ההסעה של הרכבת הקלה. לאחר מכן נסע לאורך רחוב חיים בר לב, כשהוא פוגע בכלי רכב לאורך הציר עד שפגע ברכב בצומת משה זקס.

אלעכארי יצא מהרכב כשהוא אוחז במוט ברזל והחל לתקוף אנשים במקום. צוות של שוטרים ולוחמי מג"ב שהיה בסמוך הבחין במחבל, התקדם לעברו, ירה והרג אותו. כתוצאה מהאירוע נהרג אדם אחד ונוספים נפגעו בדרגות פציעה שונות ופונו לבתי החולים הדסה הר הצופים, הדסה עין כרם ושערי צדק.