אהרונוביץ' בזירת פיגוע הדריסה בבירה: "אמליץ לרה"מ להרוס בית של כל מחבל"

השר לביטחון הפנים הגיע לזירה בה אירע פיגוע הדריסה הקטלני שגבה את חייו של אדם אחד ופצע 13 אחרים בירושלים ואמר כי בכוונתו להמשיך ולהפעיל את כל האמצעים הדרושים להשגת שקט בעיר. אהרונוביץ' אמר כי בכוונתו להמליץ לרה"מ נתניהו להרוס ביתו של כל מחבל שפוגע באזרחים ישראלים

השר לביטחון הפנים ומפכ"ל המשטרה הגיעו לזירת פיגוע הדריסה שאירע היום (רביעי) וגבה את חייו של אדם אחד והבהירו כי יעשו ככל שביכולתם על מנת להשיב את השקט לבירה במהרה: "נמשיך לשמור על ירושלים. היא עיר רגישה שעוברת ימים לא קלים ואנחנו כנראה לא באירוע האחרון. נמשיך לתת את הביטחון אבל אי אפשר למנוע בכל נקודת זמן ומקום שלא יהיו נפגעים או פיגוע כזה או אחר. יחד עם זאת, נעשה הכל כדי להחזיר את השלווה לחיי התושבים", אמר אהרונוביץ' בזירת הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר לביטחון הפנים הצהיר כי ימליץ לראש הממשלה להרוס את ביתו של כל מחבל שיפגע באזרחים ישראלים: "כל מי שפוגע בשוטרים ואזרחים, ביתו צריך להיהרס. השקט חייב לחזור לירושלים". אהרונוביץ' שיבח את תגובתו המהירה של קצין מג"ב שרדף אחרי המחבל והרג אותו.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, הצטרף לדבריו של אהרונוביץ' והבהיר כי לא יתפשר על ביטחונם של תושבי הבירה: "נביא עוד שוטרים כדי להחזיר את הביטחון של התושבים. המחיר הוא מחיר יקר, יש לנו נפגעים, אבל אנחנו כן יודעים להגיד שבכל אירוע כזה כל איש ביטחון שייתקל בו, הוא יסיים את האירוע כפי שהיה היום. כך היה בכל האירועים האחרונים. זה מה שאני מצפה משוטרי ירושלים ומכל השוטרים שנמצאים כאן".דנינו נמנע מלהשתמש במונח 'אינתיפאדה' ואמר כי אמירות לפיהן פרצה אינתיפאדה חדשה בירושלים מפחידות את הציבור: "צריך לשמור על ביטחון תושבי ירושלים ולא לעסוק בהפחדות. בזה כולנו מתעסקים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע ואת זה נמשיך לעשות בתקופה הקרובה".לזירה הגיע גם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ששיבח את הצעדים בהם נוקטת המשטרה לאחרונה בעיר, שאפשרו גם את התגובה המהירה לנטרול המחבל בתוך זמן קצר: "הרצינות והתהליכים שמתבצעים הם נכונים. ההיערכות של המשטרה והפרישה של הכוחות היא משמעותית. אסור לתת למחבלים להמשיך ולשבש את חיינו, נעשה כל מה שצריך לסייע למשטרה להתמודד עם הפרות הסדר והפיגועים החבלניים".