תיעוד: כך חוסל המחבל בירושלים

בסרטון מצלמות אבטחה שליד הרכבת הקלה, נראה מבצע פיגוע הדריסה כשהוא מנסה להימלט מהזירה לאחר שמכוניתו נתקעה, עד שנורה למוות בידי קצין משמר הגבול. בתיעוד ניתן להבחין באחד מרכבי המשטרה מנסה לפגוע במחבל שעמד במרכז הצומת, בזמן שכלי רכב אחרים איגפו אותו עד לרגע הסתערות השוטרים לעברו

שניות ספורות לאחר שפגע עם רכבו באזרחים שהמתינו בתחנה של הרכבת הקלה ברחוב שמעון הצדיק בירושלים, ניסה המחבל איברהים אלעכארי להימלט מהזירה כשהוא חמוש במוט ברזל. שוטרי מג"ב שהיו במקום ניסו לפגוע בו בזמן שעמד במרכז הצומת, ואז איגפו אותו ופתחו לעברו באש. תיעוד ההתרחשות במצלמות האבטחה, הגיע לידי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לאחר סיום האירוע, הגיע לזירה השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' כשהוא מלווה במפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו. השר שיבח את תפקוד כוחות הביטחון והבהיר כי האירוע לא יכול היה להסתיים אחרת. "התגובה הייתה נכונה ומקצועית", אמר אהרונוביץ'. "מחבל שפוגע באזרחים מקומו שייהרג".

על פי הדיווחים, המחבל נסע במכונית טרנזיט לבנה בנתיב ההסעה של הרכבת הקלה סמוך לכיכר זקס. כשהתקרב לתחנת ההסעה האיץ את מהירותו והתנגש בעוצמה בנוסעים שעמדו בה. משלא יכול היה לחלץ את רכבו, יצא המחבל ברגל אל הרחוב וניסה להימלט כשהוא אוחז מוט ברזל בידו. איש מג"ב שנכח בזירה פעל כדי לנטרל את המחבל באותו הרגע וירה בו למוות. בתקרית נהרג אדם אחד ו-13 נוספים נפצעו.

מבדיקת הרקע הלאומני של המחבל מתברר כי הוא פעיל חמאס המתגורר בשכונת שועפאט שבמזרח ירושלים, ושאחיו נמנה על משוחררי עסקת שליט. בתנועת חמאס מיהרו לברך על הפיגוע, וקראו לעם הפלסטיני להמשיך בפעולות ההתנגדות היזומות נגד ישראל.