בנט: אבו מאזן הוא הנהג במכוניות המוות בירושלים

תגובות חריפות במערכת הפוליטית לפיגוע הקטלני בירושלים, שבו נדרסו הולכי רגל על ידי מכונית שבה נהג ערבי ממזרח העיר. השר בנט תקף את יו"ר הרשות: "המחבלים הם רק שליחיו, ממשלת פת"ח-חמאס היא רשות טרור ויש לפעול מולה בהתאם". ח"כ דנון: "הודעת התמיכה של אבו מאזן הייתה דלק למחבל"

מפנה אצבע מאשימה לאבו מאזן. השר בנט (חדשות 2)

פיגוע הדריסה בירושלים גורר תגובות נזעמות במערכת הפוליטית, והפניית אצבע מאשימה לעבר הרשות הפלסטינית: "אבו מאזן הוא הנהג במכוניות המוות בירושלים והמחבלים הם רק שליחיו", אמר שר הכלכלה נפתלי בנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנט הבהיר כי "מדינת ישראל צריכה לפעול ולהגיד בקול ברור כי ממשלת פת"ח-חמאס היא רשות טרור ויש לפעול מולה בהתאם. אין כיפת ברזל נגד נהגי מכוניות ואזרחי ישראל לא יוכלו לחיות בלי הרתעה וריבונות בעיר בירתם. ביטחון הוא לא מותרות".

השר אורי אריאל התריע כי 'הטרור הערבי' בירושלים ממשיך ומתעצם: "מי שלא נלחם בטרור כשהוא קטן מזמין את הפיגוע הבא. ראש הממשלה חייב לשנות כיוון, לנקוט ביד קשה נגד כל גילוי של אלימות ולשבור את הטרור. צריך להמשיך ולהחמיר את העונש על מחבלים ובני משפחותיהם. רק הרתעה חזקה תמנע את הפיגוע הבא".

שר החוץ אביגדור ליברמן פנה היום במכתב לשרי החוץ של הקהילה הבינלאומית ובו כתב כי "ההסתה של יו״ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ובמיוחד מכתב התנחומים והעידוד שכתב למחבל שירה ביהודה גליק, היא הסיבה לפיגוע שהתרחש היום בירושלים. המכתב על ההסתה של אבו-מאזן נכתב עוד בטרם התרחש הפיגוע, אך בטרם הוא נשלח התרחש הפיגוע. אסור לשתוק על המכתב שכתב אבו מאזן למשפחת המחבל שירה ביהודה גליק והנהגה כמו זו של הרשות הפלסטינית, שמאדירה ומעודדת טרור, מביאה רק לעוד ועוד שפיכות דמים".

ח"כ דני דנון הפנה אף הוא אצבע מאשימה לעבר יו"ר הרשות הפלסטינית: "הודעת התמיכה של יו"ר הרשות הפלסטינית במחבל הקודם הייתה דלק למחבל הנוכחי. בדרכו מוביל אבו מאזן למעשי הפיגוע כנגד אזרחי ישראל ותושבי ירושלים בפרט. מחבלים עם תעודת זהות כחולה מסתובבים חופשי בירושלים ועושים כבשלהם, הגיע הזמן שהשב"כ ומשטרת ישראל יחליפו את הדיסקט לגבי הדרך לטיפול בהרמת הראש של ארגוני הטרור".

ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי) הזהיר מאובדן השליטה של המדינה על הנעשה בבירה: "אירועי הטרור האחרונים פוגעים פגיעה אנושה בריבונותה של מדינת ישראל ולא יעלה הדעת שאזרחי ירושלים לא יוכלו להלך בה בבטחה". הוא קרא לשר לביטחון פנים "לפעול בנחרצות להפסקת האינתיפאדה שהחלה בבירה".

ירידה באירועים האלימים? "מפכ"ל המשטרה זקוק לאבחון"

ח"כ מירי רגב (הליכוד) בירכה על התגובה המהירה של כוחות הביטחון בחיסול המחבל. "אין ספק שהמציאות הביטחונית בירושלים מחייבת את כוחות הביטחון והמשטרה בנקיטת יד קשה נגד המפגעים הטרוריסטים", אמרה. "אני בטוחה כי ההחלטות שהתקבלו לאחרונה על הגברת כוחות השיטור והביטחון בירושלים, כמו גם ההחמרה בטיפול המשפטי נגד המפגעים יביאו את התוצאות".

סגנית השר ציפי חוטובלי הזהירה כי פיגוע הדריסה משקף אובדן ריבונות ישראלית בעיר הבירה: "ממשלה שמפקירה את השליטה בהר הבית מאפשרת לטרור להרים ראש בירושלים. המאבק על ירושלים חייב לעלות מדרגה. ירושלים נמצאת במתקפה, והרגעת הרוחות משדרת חולשה."

ח"כ שולי מועלם תקפה את המשטרה והאשימה אותה באזלת יד: "רק בתחילת השבוע במהלך דיון חירום, בועדת הפנים ,על המצב בירושלים אמר המפכ"ל יוחנן דנינו: "מי שטוען שאין בירושלים ירידה במהומות, ביידויי האבנים ובהפרות הסדר הוא לא מחובר למציאות. כשמאות שוטרים איבטחו הבוקר את ביקורה של סייענית הטרור חנין זועבי בהר הבית במקום להיות פרוסים בירושלים ולמנוע עוד פיגוע מפכ"ל המשטרה זקוק בדחיפות לאבחון".

ח"כ אלי ישי מש"ס אמר כי "מגיע צל"ש לכוחות הביטחון שחיסלו את המחבל במהירות. נמנע פיגוע גדול יותר על ידי מחבל צמא דם שחיפש להרוג כמה שיותר אזרחים. ההסלמה בירושלים מעוררת דאגה אבל יחד עם זאת לנו אסור להירתע".