הלוחם האמריקני הפצוע שייצג את צה"ל בארצות הברית

הלילה יטוס ללוס אנג'לס שבארה"ב רב"ט מקס לוין, שנפצע ברצועת עזה מפיצוץ בית ממולכד. רק לפני שלוש שנים הוא עלה משם לישראל – כדי להתגייס. בימים הקרובים יעסוק לוחם הצנחנים בדברור צה"ל וישראל שם. "אסביר להם מה לעשות כדי לא לפגוע בחפים מפשע", הוא מספר

יטוס לארה"ב. רב"ט לוין (באדיבות המצולם)

כשלושה וחצי חודשים מאז נפצע מפיצוץ בית ממולכד בעזה במהלך מבצע "צוק איתן", יעלה הלילה (שלישי) לוחם הצנחנים סמל מקס לוין על מטוס למדינת מוצאו - ארה"ב, שם ייצג את צה"ל במשלחת רשמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוין עלה לישראל במסגרת גרעין "צבר" ושאף לשרת בחטיבת גבעתי, אך לבסוף מצא את עצמו בצנחנים. במהלך פעילות שבה השתתף בעזה במהלך מבצע "צוק איתן", נקלע הלוחם יחד עם חבריו לצוות לבית ממולכד בלב הרצועה, שלבסוף גם התפוצץ סמוך אליהם.

"קיבלנו משימה לזוז למקום אחר, ונתנו לנו להשתלט על בית של אנשי חמאס מבלי שידענו שהוא ממולכד", משחזר לוין בשיחה עם חדשות 2 Online. " פתאום היה בום ממש ענק, והבית בן שלוש הקומות התפוצץ מולנו. בהתחלה הרגשתי שהאדמה רועדת, ואז נפגעתי מרסיסים. הרגשתי כאילו מישהו נותן לי מכות עם אבנים".

שלושה מחבריו נהרגו באירוע, בעוד שלוין עצמו נפצע מרסיסים. הוא פונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, שם נותח. רק לאחר שסיים את ההליך החליט הלוחם לעדכן את הוריו באירועים, ואלה הגיעו בטיסה הראשונה לארץ.

עם חבריו לצוות לפני הכניסה לעזה (באדיבות המצולם)

"אספר לכולם מה היה בעזה"

הלילה (שלישי) ישוב לוין ללוס אנג'לס, שם נולד, אך הפעם כחבר במשלחת של ארגון ידידי צה"ל. "אני ממש מתרגש וגאה לצאת למשלחת", הוא אומר. "אספר לכולם מה ראינו בעזה, אסביר להם מה עושים כדי לא לפגוע בחפים מפשע, לפעמים זה לא בטוח לחיילים. אין מדינה בעולם שנוהגת ככה כמונו".

רגע לפני השיבה הביתה, מספר לוין על התחושות שממלאות אותו לקראת המעמד המרגש. "אני מרגיש ממש מחובר למדינה הזאת, ולא יכולתי שלא לעשות את הצעד הזה", הוא מסכם. "אני מקווה שהנוכחות שלי במשלחת תסייע במידה כלשהי להסברה של צה"ל בארה"ב".

יחד איתו ייצאו לארצות הברית 12 קצינים וחיילים נוספים. באירוע המרכזי שייערך בלוס אנג'לס בעוד כיומיים ישתתפו לפחות 1,200 אורחים, בהם רבים מבכירי תעשיית הבידור, המשחק, והאופנה המגלים זיקה לישראל. האירוע נערך ביוזמתו של איש העסקים היהודי, חיים סבן ורעייתו.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv