חסן נסראללה: "אנו מסוגלים לפגוע בכל מקום בישראל"

בנאום לכבוד חג העשורה, הגן חסן נסראללה על מדיניות חיזבאללה ואמר כי הארגון פועל בסוריה "לקראת הניצחון", אבל פותח עיניו לעבר ישראל "שתוקפת את אל-אקצה". בשבוע שעבר גורם בכיר בצה"ל אמר כי במלחמת לבנון ה-3 נתב"ג ונמל חיפה ייסגרו כבר בשלב הראשון

"מתייחס אלינו ברצינות". נסראללה (AP)

מנהיג ארגון הטרור חיזבאללה, חסן נסראללה, שארגונו מקיז דם בסוריה מזה שלוש שנים, אומר כי המעורבות של ארגונו בסוריה היא כדי למנוע "הגמוניה ציונית" באזור, ואם ישראל תתערב - לחיזבאללה יש את היכולת לפגוע בכל מטרה בשטחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנאום ששודר בערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה, אל מנאר, לכבוד חג העשורה השיעי, אמר נסראללה כי "אנו צריכים לפתוח את העיניים שלנו על ישראל. אנחנו מוכנים לחלוטין בדרום לבנון למרות הנוכחות של הלוחמים שלנו בסוריה, ויש לנו יכולת לפגוע בכל נקודה בישראל".

"אנו לא מפחדים ממלחמה", הוסיף מנהיג הארגון. "אנו איום אמיתי על ישראל ואנו לא נרתעים מהאיומים שלהם. האיומים שלהם מקורם לא בכוח צבאי, אלא בתקווה האבודה שלהם. הליגה הערבית צריכה נחרצות מול המתקפה הישראלית על אל-אקצה ובניין ההתנחלויות. ישראל מנצלת את התהפוכות בעולם הערבי כדי להשיג את מטרותיה".

נסראללה הוסיף כי ארגונו נמצא בעימות נגד "האיום הגדול ביותר באזור", לדבריו, וכי ללוחמיו זוכים לכבוד כחלק מהניצחון שיושג נגד ישראל. נסראללה התייחס גם למעורבות חיזבאללה בלחימה לצד אסד בסוריה. "ההתפתחויות בסוריה ובאזור משכנעות אותנו שעשינו את הבחירה הנכונה", ציין נסראללה. "המתקפה על שיעים בעירק, פקיסטן וסעודיה מוכיחות שהאויבים שלנו אלימים וחלשים".

"לעשות כל מאמץ שהמלחמה תהיה קצרה" (רויטרס)

קצין בכיר בצה"ל: "במלחמת לבנון ה-3 נתב"ג ייסגר בתוך יום"

רק בשבוע שעבר טען קצין בכיר בצה"ל כי בלחימה נוספת בגזרת לבנון "העורף יהיה מאוים ואין שום סיכוי שנצליח ליירט הכל". הבכיר העריך כי בתרחיש זה מקבלי ההחלטות ילחצו על הצבא להסיר את האיום: "אם במבצע 'צוק איתן' נתב"ג נסגר ליומיים, בלחימה מול חיזבאללה הם יידעו לסגור את נתב"ג ובטח את נמל חיפה".

"אנחנו לא יודעים היום להגיד שיש מנהרות התקפיות בשטח לבנון, אבל אנחנו גם לא יודעים לשלול ומי שלחם בשלום הגליל וטיהר מנהרות בגזרה המזרחית יודע שאפשר לחפור בעומקים מרשימים בהר באזור של חיזבאללה", הוסיף הבכיר. "אני לא מכיר משהו התקפי כלפי ישראל אבל לא שולל שזה קיים".

בנוגע לאיום מצד ארגון הטרור הלבנוני, טען הבכיר כי "לא נוכל להכריע את חיזבאללה בעימות עתידי רחב אלא על ידי צה"ל במלוא כוחו. הערכת חיזבאללה את כוחות צה"ל היא הערכה מאוזנת - הוא מתייחס אלינו ברצינות וחלק מהעניין זה להעדיף לא להילחם". לדבריו, צה"ל צריך לעשות כל מאמץ על מנת שמלחמה תהיה קצרה ולכן עליו להיות נכון להפעיל את מלוא כוחו.

"נכון להכין את העורף גם לתרחישים מתמשכים", הבהיר הבכיר. "כיוון שמלחמה היא לא תכנית כבקשתך, אתה יכול למצוא את עצמך בתרחיש אחר ממה שציפית", הוא הדגיש. הבכיר הביע סקפטיות לגבי הטענות למכשור מתקדם שמסייע באיתור מנהרות: "אנחנו בודקים ועד היום לא מצאנו שום טכנולוגיה שאומרת חד משמעית איפה יש מנהרה וגם ברצועת עזה - שבה הקרקע יותר אחידה - עדיין לא יודעים למצוא".