הילד זרק אבנים? הקצבה תיפגע

מנסים להשתלט מחדש על מזרח ירושלים – דרך הכיס: הצעת חוק חדשה, שזוכה לתמיכה בקרב סיעות הימין, מציעה להעניש הורים שילדיהם יורשעו בעבירה ביטחונית. "לא ייתכן שהילדים יפגעו בביטחון המדינה וההורים שלהם יקבלו ממנה הטבות", הסביר ח"כ יוגב את ההצעה

ההורים ישלמו? מהומות בירושלים, בשבוע שעב (AP)

ההורים ישלמו כשהילדים יזרקו: הצעת חוק חדשה, שהוגשה לאור ההחרפה במצב הביטחוני בירושלים, תעניש את ההורים על מעשי ילדיהם - המדינה תקצץ את קצבת הילדים להורים שילדיהם יורשעו בעבירה על רקע לאומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הצעת החוק הגיש ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), ולפיה קצבת הילדים תקוצץ ב-50%, החל ממתן ההרשעה, ועד תום תקופת הזכאות של ההורים. "במזרח ירושלים ההורים נהנים מאזרחות מלאה, על זה הם לא מוותרים", אמר ח"כ יוגב. "לא ייתכן שהורה שילדו פוגע בביטחון המדינה ומסכן חיי אדם יקבל ממנה הטבות".

הצעת החוק מבקשת לקבוע מנגנון הפחתה מקצבת הילדים המשולמת להורי קטין המורשע בעבירות על רקע לאומני - ללא שיקול דעת - מתוך הבנה כי הקטין המורשע ביקש למעשה לפגוע באותה מדינה המשלמת להוריו קצבה חודשית, שמטרתה עזרה ותמיכה בגידולו.

כיום קיים מנגנן דומה לפיו בית המשפט רשאי להנחות את הביטוח הלאומי להפחית דמי גמלה של אדם שהורשע בעבירה של פגיעה בביטחון המדינה. הצעת החוק מבקשת להחיל את אותה מדיניות גם ביחס לקצבת ילדים, המשולמת להורי קטינים שהורשעו בעבירות בעלות רקע לאומני או בזיקה לאירוע טרור.

ההצעה זוכה לתמיכה משמעותית בקרב חברי כנסת מסיעות הימין. עד כה הצטרפו להצעתו של יוגב חברי הכנסת רותם, לוין, כלפה, מיכאלי, שקד, פייגלין, שטרן, רגב וחיים כץ.