המשטרה: "גליק לא התלונן שקיבל איומים"; אחותו: "השוטרים התעלמו"

בעוד שפעיל הימין יהודה גליק ממשיך להתאושש בבית החולים, טוענים במשטרה כי לא התלונן בעת האחרונה על איומים על חייו. אחותו מנגד טוענת כי הכתובת הייתה על הקיר. "אפילו היום התקבל איום", היא טענה

יהודה גליק, ארכיון (חדשות 2)

בעוד שבמשטרת ישראל מתעקשים כי פעיל הימין יהודה גליק, שנפצע קשה מירי בשבוע שעבר בירושלים לא התלונן במהלך השנים כי קיבל איומים על חייו, הודפת אחותו חיה את הדברים וטוענת כי רק בחודש ספטמבר התלוננה על איומים בתחנת גוש עציון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בבדיקה שבוצעה במשטרת מחוז ירושלים אותרו 16 תלונות שהגיש יהודה גליק בין השנים 1995-2014 בגין עבירות שונות. אף לא אחת מהתלונות התייחסה לאיומים על חייו", נמסר מהמשטרה.

בשבוע האחרון האחות חיה אינה משה ממיטתו בבית החולים. בשיחה עם חדשות 2 Online היא הביעה את זעמה וטענה כי רק ב-19 בספטמבר הגישה תלונה בגין איומים על חייה וחיי אחיה בתחנת גוש עציון. "זה מדהים איך שהמשטרה התעלמה", היא אומרת בכעס.

"הכתובת הייתה על הקיר ורק היום (שני) פורסם עוד איום נגד יהודה", הוסיפה חיה. "הוא לא בחיים בזכות משטרת ישראל אלא בזכות נס גדול. אם המשטרה לא תתעורר ולא תעצור את האנשים - האלימות הזו לא תיפסק".

לדברי המשטרה, "במהלך יוני 2014 הובאה לידיעתו של מר גליק התבטאות שנשמעה בשטח הר הבית, אודות כוונה להתנכל לו במהלך ביקוריו בשטח ההר. יחד עם זאת הובהר לו כי המשטרה תמשיך ללוותו בביקוריו בהר הבית ואף עצרה חשודים שניסו להתנכל לו במהלכם, ולכך התייחס מפקד מרחב דוד בשיחתו עם מר גליק".

בתוך כך, חל שיפור במצבו של יהודה גליק שמאושפז בבית החולים שערי צדק, לאחר שהיום עבר עוד ניתוח. רעייתו, יפה, סיפרה בריאיון לתכנית "שש" עם רינה מצליח: "יהודה עבר ניתוח משמעותי וחשוב מאוד ואנחנו שמחים שאנחנו אחריו. אנחנו עדיין במתח גדול ומחכים לראות איך הגוף שלו יגיב".