אחותו של אבו-מרזוק אושפזה בארץ

אחרי שבתו של איסמעיל הנייה טופלה בבית חולים ישראלי, מתברר כי גם אחותו של בכיר החמאס אבו-מרזוק אושפזה בארץ. אבו-מרזוק מכהן כסגנו של חאלד משעל, וכמו שאר בכירי התנועה הוא הסתתר במרתפי בית החולים שיפא במהלך מבצע צוק איתן

מוסא אבו-מרזוק, ארכיון (רויטרס)

שוב ישראל מעניקה טיפול רפואי לקרובת משפחתו של בכיר חמאס: אחותו של מספר שתיים בזרוע המדינית של החמאס, מוסא אבו-מרזוק, טופלה בבית חולים במרכז הארץ לפני שבועיים. האחות בת ה-60 חולה בסרטן ומצבה מוגדר קשה מאוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדי שבוע מאשר מתאם פעולות הממשלה בשטחים מאות מקרים הומנטריים ורפואיים מאיו"ש ועזה, שם כל מקרה נבחן לגופו בהקשר לדחיפות הרפואית.

אבו-מרזוק הוא מראשי ארגון הטרור, שירה אלפי רקטות ופצצות מרגמה לישראל רק בקיץ האחרון, ואחראי למותם של מאות ישראלים בפיגועים לאורך השנים. הארגון לא מכיר במדינת ישראל, אותה הוא מכנה "היישות הציונית", ועמדתו העקרונית כפי שמובאת באמנת הארגון כוללת הקמת מדינת הלכה איסלאמית בכל שטח מדינת ישראל.

רק לפני שבועיים פורסם כי בתו של בכיר חמאס אחר, ראש ממשל החמאס בעזה איסמעיל הנייה, אושפזה בבית החולים איכילוב בתל אביב בתחילת החודש, לאחר שסבלה מדימום חמור בבטנה בעקבות סיבוך של ניתוח קיסרי שעברה בעזה. בתו של הנייה, צעירה בשנות ה-20 לחייה, הועברה לבית החולים בתל אביב אחרי תיאום שבוצע עם מתאם פעולות הממשלה בשטחים ושהתה בישראל 5 ימים. לאחר שהתאוששה והחלימה היא הוחזרה לעזה.

בעקבות הפרסום, נשמעה בישראל ביקורת ממספר גורמים על כך שהמדינה מממנת טיפול בקרובי משפחה של ראשי ארגון הפועלים ללא הרף להשמדת המדינה, מסרבים להכיר בקיומה ואחראים למותם של ישראלים רבים. אבו מרזוק והנייה עצמם משתמשים באופן ציני בשירותי הבריאות אצלם, כשהסתתרו במבנה בית החולים המרכזי בעזה, שיפא, במהלך מבצע צוק איתן בידיעה שכוחות צה"ל לא יפעלו נגד בית חולים.

גם במהלך מבצע "צוק איתן", בשיאה של הלחימה בעזה, המשיכו בתי החולים בארץ לטפל בפלסטינים שהגיעו מהרצועה. באחד המקרים אושפזה בבית החולים סורוקה נערה בת 14 שנפגעה מרסיסים, לאחר שצה"ל הרס את ביתה בשכונת קרארה הסמוכה לחאן יונס.