22 חודשי מאסר לצעיר ישראלי שהצטרף לשורות דאע"ש

אחמד שורבאג'י, בן 23 מאום אל פאחם, נשלח לכלא לאחר שחזר לישראל מסוריה - שם התאמן בשורות ארגון הטרור ושימש שומר באחד ממחנותיו. השופטת הסבירה את החלטה לגזור עליו עונש קל מזה הקבוע בחוק בכך שהביע חרטה. אביו: "הבן שלי טעה ועכשיו הוא ישלם את המחיר"

בית משפט השלום בחיפה גזר הבוקר (שני) 22 חודשי מאסר על אחמד שורבאג'י, תושב אום אל פאחם בן 23, שהורשע לפני כחודש וחצי בביצוע עבירות של יציאה שלא כדין לסוריה וביצוע אימונים צבאיים אסורים, בין היתר בשורות ארגון דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופטת אורית קנטור ציינה בהחלטתה כי התייחסה בגזר הדין לעניין ההרתעה ולתיקון שהוכנס לחוק בספטמבר האחרון, אז הוחלט להכריז על דאע"ש כהתאגדות לא חוקית. לדבריה, בשקלול כל הנתונים ולאור חזרתו של שורבאג'י לישראל והבעת החרטה שלו היא החליטה לגזור עליו 22 חודשי מאסר. זאת, למרות בקשת הפרקליטות להטיל עליו 4 שנות מאסר.

משפחתו המורחבת של שורבאג'י הגיעה לתמוך בו בדיון. אביו הדגיש כי עצם העובדה שבנו התחרט מצביעה על כך שלא הייתה לו כל כוונה לפגוע בביטחון המדינה: "הבן שלי טעה ועכשיו הוא ישלם את המחיר".

"עונש מרתיע ומידתי", עם עורך דינו (חדשות 2)

סנגורו, עורך הדין חוסיין אבו חוסיין, אמר כי גזר הדין הוא מידתי ומתייחס גם לעובדה שמרשו התחרט, יצר קשר עם אנשי השב"כ ביוזמתו והודיע על כוונתו לחזור לישראל. "אני חושב שזה עונש שירתיע ערבים ישראלים מלהצטרף לארגון המתעוב והטרוריסטי הזה", אמר.

מחקירתו עלה, כי לאחר שעבר אימונים בנשק הפך שורבאג'י לשומר באחד ממחנות דאע"ש ובהמשך שימש גם שומר במחסום שהציב ארגון הטרור בכניסה לאחד הכפרים בסוריה.

במהלך המשפט טען סניגורו של שורבאג'י כי לא קיימת סמכות עניינית לבית המשפט בישראל להעמיד אותו לדין, כי אותם אימונים צבאיים בוצעו בסוריה ואין כל זיקה לביטחון המדינה.

השופטת אורית קנטור קיבלה את עמדת המדינה וקבעה כאשר הרשיעה את שורבאג'י כי "יציאה לאימונים צבאיים במדינת אויב בכלל, בסוריה בפרט ובמסגרת ארגון דעא"ש בכלל זה, הינה מעצם טיבה עבירה ביטחונית אשר טומנת בחובה סכנה רבה לביטחון ישראל".