גורמי ביטחון: "חמאס עצר את משגרי הרקטה לישראל"

גורמי ביטחון בישראל אומרים כי חמאס הצליח לשים את ידיו על האחראים לירי הרקטה לעבר יישובי עוטף עזה בסוף השבוע, זאת בעקבות מסרים חריפים שהועברו אל הארגון מישראל. ככל הנראה החשודים אינם משתייכים לחמאס

ירי לישראל, ארכיון (רויטרס)

אחרי שבסוף השבוע נורתה רקטה לעבר אחד מיישובי עוטף עזה, אומרים גורמי ביטחון בישראל כי חמאס עצר היום (ראשון) את האחראים לכך. בליל שבת זיהו מערכות צה"ל ירי מהרצועה לעבר שטח ישראל - בפעם השנייה מאז סיומו של מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפעולה המהירה התרחשה אחרי שראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון העבירו מסרים חריפים לארגון הטרור העזתי. בתגובה עדכן חמאס בצינורות המקובלים כי הוא אינו אחראי לירי וכי הוא מחויב להפסקת האש. חמשת החשודים שנעצרו נלקחו לחקירה, בשלב זה לא ברור לאיזה ארגון הם משתייכים.

נתניהו ויעלון, ארכיון (חדשות 2)

על פי איכון הירי בסוף השבוע סברו בתחילה בצה"ל כי הרקטה שנורתה נפלה בשטח הרצועה. לאחר מכן התברר כי הרקטה נפלה ככל הנראה בשטח המועצה האזורית אשכול. למרות שבישראל זיהו את שיגור הרקטה, אזעקת צבע אדום לא נשמעה.

אין זה הירי הראשון מאז סיום מבצע "צוק איתן": בשבוע שעבר נשמעו אזעקות שווא במספר יישובים במרחב אשקלון ומרחב הנגב, דבר שהביא לבהלה לא קטנה בקרב התושבים. מבדיקה שערך בדקות צה"ל מתברר שמדובר ככל הנראה בתקלה של מערכת הצופרים. לפני כחודש נשמעו מספר אזעקות ביישובים במועצות האזוריות חוף אשקלון ושער הנגב. למרות שבצה"ל דיווחו כי מדובר באזעקות שווא, תושבים באזור דיווחו כי שמעו הדי פיצוצים.

יומיים קודם לכן נורתה רקטה לעבר יישובי הדרום לראשונה מאז תום מבצע "צוק איתן". גורמי ביטחון ותושבים בדרום דיווחו כי רקטה שנורתה מרצועת עזה סמוך לשעה 18:25 התפוצצה בשטח פתוח בצד הישראלי, סמוך לגדר מול קיבוץ במועצה האזורית אשכול. לאחר קרוב לשעתיים, אישרו בצה"ל את הדיווח. זמן קצר לאחר האישור לנפילת הרקטה הגיבו בחמאס, אמרו כי לא הם אחראים לירי והדגישו: "אנחנו ממשיכים להיות מחויבים להפסקת האש".