תושבי אשכול חוששים: "המלחמה הבאה – עניין של זמן"

אחרי נפילת הרקטה בשטחם, תושבי המועצה האזורית כבר מתכוננים למערכה הבאה מול חמאס וטוענים כי השקט בדרום לא יחזיק מעמד זמן רב. "שעון החול כבר הסתובב", אומר ראש המועצה ילין. תושבת סופה: "שוב אנחנו מופקרים"

"עניין של זמן". רקטות נורות מעזה (רויטרס)

הרקטה שנורתה אמש (שישי) מרצועת עזה לשטח ישראל החזירה את התושבים במועצה האזורית אשכול, שם ככל הנראה נחתה הרקטה, אל ימי מבצע "צוק איתן" בקיץ האחרון. ראש המועצה, חיים ילין, טוען כי זהו רק עניין של זמן עד העימות הבא בין ישראל לארגוני הטרור בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לנו לא משנה מי יורה", אומר ילין. "החמאס או ארגונים סוררים, אנחנו דורשים תגובה צבאית כנגד ירי טילים על תושבי מדינת ישראל", הוא מוסיף.

לדבריו של ראש המועצה, בקרוב רקטות ישוגרו גם למרכז הארץ: "שעון החול כבר הסתובב לקראת המלחמה הבאה. היום זה באשכול, מחר זה בתל אביב ובירושלים והתגובה הצבאית והמדינית חייבת להיות בהתאם".

ילין, שינאם הערב בכיכר רבין במסגרת העצרת לציון 19 שנים להירצחו של ראש הממשלה המנוח, צפוי לדרוש מהממשלה לנהוג בתקיפות צבאית כנגד הטרור ולהביא למתווה מדיני שיביא שקט. "ההישג הצבאי של צוק איתן הולך ומתפוגג, ללא מתווה מדיני שייתן שקט אמיתי לתושבי הדרום ותושבי מדינת ישראל", אומר ילין.

"שוב מופקרים". ארכיון (דוברות המשטרה)

"עברנו מטפטופים לנפילות שווא"

גם שרון קלדרון, תושבת קיבוץ סופה, לא מאמינה שהשקט באזור יחזיק עוד זמן רב. "שוב פעם ירי, שוב פעם לא מגיבים ומשתיקים. שוב פעם אנחנו מוזנחים, שוב פעם לא מדווחים בתקשורת, לא מתייחסים ולא מדברים על זה", הוא טוענת.

"איפה כל ההבטחות של ראש הממשלה שתיה תגובה על כל ירי?! אין", אומרת התושבת בזעם. "שוב פעם אנחנו מופקרים. אצלנו קוראים לזה נפילת שווא, כי יודעים שלא תהיה התייחסות. עברנו מטפטופים לנפילות שווא".

שעון החול הסתובב. חיילים ברצועה (רויטרס)

הירי מעזה - בפעם השנייה מאז "צוק איתן"

"לצערי אנחנו יודעים שזו לא פעם אחרונה שיש נפילה ומטשטשים אותה", מציינת קלדרון. "הירי הבא זו רק שאלה של זמן. אומרים שהם עושים ניסויים אבל הניסויים הם עלינו. הם יורים ורואים שלא מגיבים אז ממשיכים לירות".

אתמול בשעות הערב זיהו מערכות צה"ל ירי מהרצועה לעבר יישובי עוטף עזה - בפעם השנייה מאז סיומו של מבצע "צוק איתן".

על פי איכון הירי, סברו בתחילה בצה"ל כי הרקטה שנורתה נפלה בשטח הרצועה. לאחר מכן התברר כי הרקטה נפלה ככל הנראה בשטח המועצה האזורית אשכול. למרות שבישראל זיהו את שיגור הרקטה, אזעקת "צבע אדום" לא נשמעה ביישובים.