בפעם השנייה מאז צוק איתן: רקטה מעזה נחתה בשטח ישראל

שעות לאחר שטענו בדובר צה"ל כי הרקטה נחתה ברצועת עזה, הודיעו בצבא כי הרקטה נחתה ככל הנראה בשטחי המועצה האזורית אשכול. למרות הנפילה, לא נשמעה ביישובי עוטף עזה אזעקת "צבע אדום"

רצועת עזה, ארכיון (AP)

מערכות צה"ל זיהו ירי מהרצועה לעבר יישובי עוטף עזה - בפעם השנייה מאז סיומו של מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי איכון הירי סברו בתחילה בצה"ל כי הרקטה שנורתה נפלה בשטח הרצועה. לאחר מכן התברר כי הרקטה נפלה ככל הנראה בשטח המועצה האזורית אשכול. למרות שבישראל זיהו את שיגור הרקטה, אזעקת "צבע אדום" לא נשמעה.

בשבוע שעבר נשמעו אזעקות שווא במספר יישובים במרחב אשקלון ומרחב הנגב, דבר שהביא לבהלה לא קטנה בקרב התושבים. מבדיקה שערך בדקות צה"ל מתברר שמדובר ככל הנראה בתקלה של מערכת הצופרים.

לפני כחודש נשמעו מספר אזעקות ביישובים במועצות האזוריות חוף אשקלון ושער הנגב. למרות שבצה"ל דיווחו כי מדובר באזעקות שווא, תושבים באזור דיווחו כי שמעו הדי פיצוצים.

יומיים קודם לכן נורתה רקטה לעבר יישובי הדרום לראשונה מאז תום מבצע "צוק איתן". גורמי ביטחון ותושבים בדרום דיווחו כי רקטה שנורתה מרצועת עזה סמוך לשעה 18:25 התפוצצה בשטח פתוח בצד הישראלי, סמוך לגדר מול קיבוץ במועצה האזורית אשכול. לאחר קרוב לשעתיים, אישרו בצה"ל את הדיווח. זמן קצר לאחר האישור לנפילת הרקטה הגיבו בחמאס, אמרו כי לא הם אחראים לירי והדגישו: "אנחנו ממשיכים להיות מחויבים להפסקת האש".