נעצר חשוד נוסף במעורבות בניסיון ההתנקשות ביהודה גליק

המשטרה עצרה חשוד נוסף, אף הוא עובד במסעדה במרכז מורשת בגין בירושלים, בחשד שסייע למועתז חג'אזי, המחבל שירה בפעיל הימין יהודה גליק ופצע אותו באורח קשה. על פי החשד, העצור הנוסף העביר לו מידע. לא ברור האם ידע על כוונתו של חיג'אזי להתנקש בחיי גליק

פעיל הימין יהודה גליק שעה לפני שנורה (ערוץ 7)

יומיים לאחר ניסיון ההתנקשות בפעיל הימין יהודה גליק וחיסול המחבל שירה לעברו, המשטרה עצרה חשוד נוסף במעורבות באירוע: החשוד הנוסף שנעצר עובד אף הוא במסעדה במרכז למורשת בגין בירושלים, בדומה למחבל מועתז חג'אזי, שחוסל אתמול בידי כוחות הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה חושדים שהצעיר הנוסף שנעצר העביר לחג'אזי מידע שסייע לו בביצוע הירי לעבר פעיל הימין יהודה גליק. עם זאת, לא ברור האם העצור הנוסף בפרשה ידע על כוונתו של חיג'אזי להתנקש בחייו של גליק.

אתמול נחשף כי חיג'אזי הועסק במסעדה הפועלת בתוך מתחם המרכז למורשת בגין בירושלים, זאת למרות שמסוכנותו הייתה ידועה היטב. המרכז מארח לעיתים תכופות אישים ישראלים בכירים, בהם חברי כנסת, שרים ואפילו את ראש הממשלה נתניהו ואת נשיא המדינה ריבלין שהיו במקום בחודש האחרון.

מועתז חיג'אזי - המחבל שירה בגליק וחוסל (חדשות 2)

על פי עדויות מהזירה, חיג'אזי עבד כטבח במסעדה גם במהלך הכנס שבו השתתפו חברי כנסת וסגני שרים. דקות לאחר שסיים את המשמרת, המתין לגליק ופתח לעברו באש. ביום שאחרי הירי, טוענים במסעדה כי לא ידעו על כך שהעובד היה כלל בכלא ובעל הרשעות קודמות. לטענתם, הוא הועסק על פי חוק. במרכז למורשת בגין טוענים מנגד כי חיג'אזי היה עובד של המסעדה הנמצאת בזיכיון פרטי, וכי למרכז אין קשר לאנשים העובדים שם.

גם החשוד הנוסף עבד במרכז בגין (פלאש 90 נתי שוחט)