הנייה: "לא נוותר ונלחם על מסגד אל-אקצא"

המוני פלסטינים הפגינו בעזה כחלק מ"יום הזעם" עליו הכריזו, ויצאו נגד ההחלטה הישראלית להגביל את התפילות בהר הבית. בכיר חמאס איסמעיל הנייה שהשתתף בהפגנה, קרא לפלסטינים להילחם על מסגד אל-אקצא וטען כי "האויב הישראלי חושב להרוס אותו"

בכיר חמאס במסר מאיים לישראל: לאחר שיושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן וראשי חמאס קראו לקיים "יום זעם" בעקבות ההחלטה הישראלית לסגור את מתחם הר הבית למתפללים מוסלמים ויהודים כאחד אתמול, בכיר חמאס איסמעיל הנייה משמיע מסר שאינו משתמע לשתי פנים: במקביל למחאות ברחובות עזה על סגירת המתחם הקדוש, הבהיר הנייה כי ארגונו יילחם ולא יאפשר לישראל לעשות כרצונה בהר הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנייה, שכאמור לקח חלק בהפגנות ההמוניות בעזה, טען כי סגירת מתחם הר הבית נעשתה כחלק מהתכנית הישראלית להרוס את מסגד אל-אקצא: "האויב הישראלי נכנס לשלב מסוכן מאוד בביצוע המשימות שלו כלפיי המסגד הקדוש".

ההפגנות בעזה (רויטרס)

"הם מתכננים להקצות זמני תפילה שונים ליהודים ולערבים וחושבים ברצינות להרוס את המסגד הקדוש בעזרת חפירת מנהרות תת קרקעיות מתחתיו", הוסיף הנייה. "אנחנו, בני העם הפלסטיני, לא נוותר ונלחם על המקומות הקדושים לנו בירושלים", איים ראש ממשלת חמאס לשעבר.

ח"כ טיבי: "ליהודים אין זכות להתפלל בהר הבית"

המשטרה נערכה היום בכוננות מוגברת ברחבי ירושלים מחשש למהומות לקראת תפילות יום השישי. בעקבות מודיעין שהתקבל במשטרת ירושלים על כוונות של צעירים ערבים להפר את הסדר עם סיום התפילות במתחם, החליט מפקד המחוז, ניצב משה (צ׳יקו) אדרי, לאשר לגברים מעל גיל 50 להתפלל מחר בתפילת יום השישי בהר הבית ולאפשר לנשים בכל גיל להיכנס למקום.

"הר הבית - רק למוסלמים". ח"כ טיבי (חדשות 2)

אתמול בריאיון לחדשות הלילה טען חבר הכנסת אחמד טיבי (רע"ם- תע"ל) כי "ליהודים אין זכות להתפלל במסגד אל-אקצא. זהו שימוש לרעה במושג שוויון זכויות". חבר הכנסת הוסיף ואמר כי "כוחות המשטרה הם שלטון זר במסגד אל-אקצא, אם זה היה תחת שלטון פלסטיני, לא היו התפרעויות כאלה".