הקרב על ההר: כוננות שיא בירושלים

פחות מיממה אחרי חיסול המחבל שניסה להתנקש בפעיל הימין יהודה גליק ולאחר שבפת"ח הכריזו על "יום זעם", במשטרה נערכים בכוחות מתוגברים לקראת תפילות יום השישי בהר הבית. כ-3,000 שוטרים נפרסו החל משעות הבוקר בעיקר במזרח העיר מחשש להתפרעויות

שוטרים בהר הבית. ארכיון (דוברות חטיבת המשטרה)

שעות לאחר הלווייתו של המחבל מועתז חיג'אזי, החשוד כי ירה בפעיל הימין יהודה גליק לפני יומיים, נערכת הבוקר (שישי) המשטרה בכוננות מוגברת לקראת תפילות יום השישי בהר הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות מודיעין שהתקבל במשטרת ירושלים על כוונות של צעירים ערבים להפר את הסדר עם סיום התפילות במתחם, החליט מפקד המחוז, ניצב משה (צ׳יקו) אדרי, לאשר לגברים מעל גיל 50 להתפלל מחר בתפילת יום השישי בהר הבית ולאפשר לנשים בכל גיל להיכנס למקום.

כ-3,000 שוטרים ולוחמי מג"ב נפרסו החל משעות הבוקר המוקדמות בירושלים, בעיקר במזרח העיר שם נרשמו בשבועות האחרונים תקריות אלימות רבות. בנוסף, כוחות המשטרה יתוגברו סביב העיר העתיקה, סמטאותיה ובסמוך לכותל המערבי.

למרות חששות המשטרה מהפרות סדר, הלוויתו של חיג'אזי, התקיימה אמש בשקט יחסי במזרח ירושלים. ההלוויה נערכה בהשתתפות 45 בני משפחה בלבד ותחת אבטחה כבדה של המשטרה, והסתיימה עם התפזרותם של המשתתפים.

פת"ח הכריז על "יום זעם". מהומות בי-ם (משטרת ישראל)

פת"ח: חיסול המחבל - "התנקשות לא חוקית"

אמש הכריז הפת"ח באופן רשמי על "יום זעם" במזרח ירושלים וביהודה ושומרון, בעקבות הריגתו של חיג'אזי. באתר הרשמי של מחלקת הגיוס והארגון של פת"ח, הביעו זעם על הרג המחבל, שלדבריהם מהווה "התנקשות לא חוקית" על ידי כוחות הביטחון הישראליים.

מזכ"ל תנועת פת"ח בירושלים, עדנאן גית', אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי הריגתו של חיג'אזי, ללא שניתנה לו אפשרות להגן וללא ראיה מוכחת, היא "אקט של טרור".

מצבו מוסיף להיות קשה. גליק (פלאש 90)

בינתיים בבית החולים שערי צדק בירושלים מצבו של יהודה גליק מוסיף להיות קשה. למרות זאת, בבית החולים הביעו אופטימיות זהירה, לאחר שמצבו התייצב ולא נמצאו פגיעות משמעותיות נוספות לאלו שנותחו.