פרו: סוכל פיגוע נגד ישראלים ויהודים

בימים האחרונים עצרו מנגנוני הביטחון בפרו איש חיזבאללה שהקים תא טרור במדינה. בחיפוש בדירתו נמצאו חומרי נפץ ואמצעי לחימה. המטרות האפשריות: אתרי כינוס של ישראלים, שגרירות ישראל בלימה והקהילה היהודית

תכנן לפגוע ביעדי תרמילאים (רויטרס)

יותר משנתיים לאחר הפיגוע הקטלני בבורגס, שגבה את חייהם של שישה ישראלים ואזרח בולגרי, חיזבאללה ממשיך בניסיונותיו לפגוע בישראלים ברחבי העולם. בימים האחרונים עצרו הרשויות בפרו פעיל של ארגון הטרור, שככל הנראה תכנן להוציא פיגוע חבלני משמעותי נגד מטרות ישראליות ויהודיות במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפעיל, איש מנגנוני חו"ל של הארגון, נעצר לאחר שאסף מודיעין על המטרות המזוהות עם ישראלים ויהודים בפרו. על פי החשד הוא תכנן לפגוע במקומות בהם מתרכזים תרמילאים ישראלים במדינה, בשגרירות ישראל בלימה ובמוסדות של הקהילה היהודית. 

פעיל הטרור שנעצר (La Republica)

בחיפוש בדירת המסתור שלו, נמצאו אמצעי לחימה וחומרי נפץ. על פי הרשויות, פעיל החיזבאללה גם הקים תא טרור במדינה.

תזכורת כואבת: 6 ישראלים נהרגו בפיגוע בבורגס

בחודש יולי האחרון, שנתיים בדיוק אחרי הפיגוע בבורגס, אותר ונעצר האחראי למעשה הרצחני - שפעל בשליחות חיזבאללה. מדובר באזרח צרפתי ששמו ז'ק פיליפ מרטאן. הוא נתפס בעקבות דגימות DNA שנלקחו מזירת האירוע.

סוכל פיגוע. ארכיון (רויטרס)

על פי חקירת משטרת בולגריה, פיליפ מרטן נעזר בעוד שני אנשים שזהותם ידועה - האחד הוא אבו חוסיין חוסיין, אזרח אוסטרליה והשני הוא חסן אלחאג', אזרח קנדה. גופתו של של מרטן נמצאה בזירת הפיגוע, אך השניים האחרים עדיין לא אותרו.

פיליפ מרטן (רויטרס)

הפיגוע הקטלני אירע ביולי 2012, אז מחבל מתאבד המתין לנחיתה של טיסה עם תיירים ישראלים בנמל התעופה של עיר הקיט שלחופה המזרחי של בולגריה. הוא חיכה במגרש החנייה ליד אחד האוטובוסים שהסיע את המטיילים הישראלים, וכשהאוטובוס היה עמוס ישראלים - פוצץ עצמו. שישה ישראלים נהרגו, יחד עם נהג האוטובוס הבולגרי. יותר מ-30 בני אדם נפצעו.