יום קרב באבו טור: "לא רואים את הסוף"

משעות הבוקר מתנהלים עימותים אלימים בין כוחות הביטחון לרעולי פנים, מטרים ספורים מביתו של המחבל שירה ביהודה גליק. המתפרעים משליכים בלוקים ויורים גולות והשוטרים מגיבים בירי גז מדמיע וכדורי ספוג. "מותירים אותנו ללא אמצעים מתאימים לטפל במצבים האלה - שאנו נקלעים אליהם מדי יום", אמר בתסכול אחד מהם‎

החל משעות הבוקר (חמישי) מתנהלים חילופי ירי ועימותים בין צעירים תושבי שכונת אבו טור לבין המשטרה, כל זאת מטרים ספורים מביתו של המחבל שירה אמש על פי החשד בפעיל הימין יהודה גליק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משעות הבוקר ישנה שגרה שבה השוטרים יורים גז מדמיע וכדורי ספוג מכיוון אחד, והמפגינים משליכים מצד שני אבנים ובלוקים ויורים גולות לכיוון השוטרים. שוטר מיחידת מנהלת תיאום פעולות האכיפה סיפר שכבר מספר חודשים ישנה מתיחות גדולה מאוד בכל קו התפר באזור ירושלים.

אבו טור, היום (חדשות 2)

"אני לא מבין למה לא ניתן לחזור לשימוש בכדורי גומי", אמר השוטר לחדשות 2 Online. "אלו כדורים שמייצרים הרתעה. זה דבר שמותיר אותנו ללא אמצעים מספקים לטפל בסיטואציות האלו שאנו נקלעים אליהן בכל יום".

שוטר אחר הסביר כי מדובר על מצב שבו עשרה אנשים מבצעים את הירי לעבר השוטרים ועוד 20-25 אנשים מדרבנים אותם להמשיך את ההתפרעות. תושב השכונה המתגורר סמוך לאזור העימות, מספר שבכל מקום שהשוטרים מגיעים - מתחילה ההמולה.

התושבים: "השוטרים מחממים את האווירה" (חדשות 2)

"השוטרים באים, ולכל מקום שהם מגיעים זה מחמם את האווירה", טען התושב, "אני רוצה שהשוטרים יילכו". תושב אחר אמר: "אלה מניאקים ואלה מניאקים. חלק מהאנשים כאן הם לא תושבי השכונה, והם מגיעים ומחממים את האווירה, והשוטרים עושים נזק".

בכל מספר דקות מחליפים השוטרים חולייה ומבצעים ירי כדי לפזר את הצעירים המתגודדים שם. במקביל, מסתובבים בין המפגינים הצעירים צוותים רפואיים, חובשים בווסטים כתומים, ומטפלים במי שנפגע.

"איך היה לזה סוף"? (חדשות 2)

"זה נמשך ככה זמן רב", אמר אחד השוטרים בייאוש. "ראינו את זה הולך ומחמיר מאז רצח הנער אבו ח'דיר, ואני לא רואה איך יהיה לזה סוף".