נתניהו: "המאבק בירושלים עלול להיות ארוך וממושך"

ראש הממשלה כינס דיון מיוחד בעקבות ניסיון ההתנקשות ביהודה גליק ומתח ביקורת על הקהילה הבינ"ל, שלא מגנה את "ההסתה של גורמים אסלאמיים רדיקלים". שר הביטחון יעלון תקף את אבו מאזן, ש"מפיץ דברי שקר ושטנה בנוגע לזכותם של יהודים בארצם" ושר האוצר לפיד קרא "לא להיגרר לקריאות נקם ולהתנהג בצורה אחראית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (חמישי) לניסיון ההתנקשות ביהודה גליק ולמתיחות הנמשכת בירושלים. "המאבק כאן יכול להיות ארוך וממושך, וצריך לפעול בקור רוח", הדגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

את הדברים אמר נתניהו במהלך דיון מיוחד שקיים בלשכתו בירושלים, שבו השתתפו גם שר הביטחון יעלון, השר לביטחון פנים אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה דנינו ובכירים נוספים.

"אנחנו עומדים בפני גל הסתה של גורמים אסלאמיים רדיקאליים וגם של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שאמר שצריך למנוע בכל דרך עלייתם של יהודים להר הבית", האשים נתניהו. ראש הממשלה מתח ביקורת על הקהילה הבינלאומית, שלדבריו "צריכה להפסיק את הצביעות שלה ולפעול נגד המסיתים - אלו שמנסים לשנות את הסטטוס קוו".

נתניהו אמר בדיון כי הורה לתגבר את הכוחות ואת האמצעים בבירה: "גם כאן, כמו במאבקים אחרים צריך קודם כל להנמיך את הלהבות, שום צד לא צריך לקחת את החוק לידיים".

הירי - שלב בהסתה הפלסטינית". יעלון (חדשות 2)

מוקדם יותר הבוקר, אמר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כי "ניסיון ההתנקשות ביהודה גליק הוא שלב נוסף וחמור בהסתה הפלסטינית המתמשכת נגד יהודים וכלפי מדינת ישראל". יעלון קרא לשמור על האיפוק והצהיר כי "כוחות הביטחון ימשיכו לרדוף אחר כל המחבלים ושולחיהם - ויניחו עליהם את ידם".

גם שר הביטחון ביקר בחריפות את מדיניות אבו מאזן ואמר כי "כשהוא מפיץ דברי שקר ושטנה בנוגע לזכותם של יהודים בארצם ולחופש הפולחן שלהם, התוצאות הן טרור כפי שהתרחש אתמול, זו הרשות הפלסטינית בהנהגתו".

"לא להיגרר לקריאות נקם", לפיד (פלאש 90)

שר האוצר יאיר לפיד התייחס גם הוא לאירועים האחרונים בירושלים, במהלך ביקור שערך הבוקר בקיבוץ כפר עזה. "אני שולח מכאן איחולי החלמה ליהודה גליק. אני מברך את השב"כ, הימ"מ ומחוז ירושלים על האיתור המהיר של המחבל. המחבלים צריכים לדעת שנאתר ונחסל אותם בכל מקום שבו יהיו. לא נרתע, ירושלים היא שלנו נמשיך לבנות בה ולחיות בה ואנחנו לא מבקשים רשות מאף אחד. זו הבירה שלנו".

לפיד ביקש להרגיע את הרוחות ואמר: "אני קורא לתושבי ירושלים ולמנהיגות הפוליטית להיזהר ולא להיגרר לקריאות נקם ולהתנהג בצורה אחראית כדי לא לפגוע בחפים מפשע-זה לא מוסרי ולא יהודי".