היורה עבד במסעדה במרכז מורשת בגין

פעיל הג'יהאד האסלאמי מועתז חיג'אזי עבד עד אתמול כטבח במסעדה שבמתחם המרכז למורשת בגין בירושלים, המקום שבו על פי החשד ניסה להתנקש בחייו של יהודה גליק. המשטרה בודקת האם חיג'אזי אחראי לירי בחייל לפני מספר שבועות במנהרת הר הצופים

מועתז חיג'אזי, פעיל הג'יהאד האסלאמי שנורה ונהרג לפנות בוקר על ידי כוחות הביטחון, הכיר היטב את המרכז למורשת בגין, הזירה שבה על פי החשד פתח באש לעבר פעיל הימין יהודה גליק. הוא עבד במסעדה הפועלת במתחם הירושלמי כטבח, אתמול סיים משמרת נוספת במקום, ארב לגליק וירה בו מטווח קצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש זמן קצר לאחר שהסתיים הכנס שבו השתתף גליק, המתין לו היורה לבוש השחורים, ניהל איתו שיחה קצרה, פתח לעברו באש ונמלט מהמקום. בעקבות הדימיון בין המקרים, הוחלט במשטרה לבדוק את הקשר בין ניסיון ההתנקשות בגליק לבין ירי שבוצע לפני מספר שבועות בחייל צה"ל באזור מנהרת הר הצופים.

זירת הירי, אמש (חדשות 2)

הבוקר פרסם הג'יהאד האסלאמי הודעה שבה נטל אחריות לירי באיש הימין. "האסיר המשוחרר מועתז חיג'אזי שנהרג בחילופי אש בסילוואן, הוא פעיל שלנו. ניסיון ההתנקשות בגליק הוא תרגום למעשים של רגש הנקם הפלסטיני בתגובה למה שקורה בירושלים", נכתב בהודעה. השבוע מציין הארגון 19 שנים לחיסול מנהיגו, פתחי שקאקי, במלטה.

הירי ביהודה גליק - הסיקור המלא:

גליק אמר לנתניהו: חמאס שולט בהר הבית

מתיחות שיא בירושלים: כתובת נגד ערבים בבי"ס בעיר

חוסל חשוד בירי ביהודה גליק

גליק לפני הירי: "יגידו שאתם מסוכנים והזויים"

איש הימין, יהודה גליק (פלאש 90)

במערכת הביטחון הכירו את חיג'אזי בתור פעיל ג'יהאד אסלאמי שבעבר ריצה 11 שנות מאסר בפועל בכלא הישראלי. בריאיון שהעניק לתקשורת הפלסטינית לפני כשנתיים, זמן קצר לאחר שחרורו ואף טען כי הוא "חוזר לירושלים כדי להיות עצם בגרונו של המפעל הציוני".

סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר פשט כוח הימ"מ על ביתו של חיג'אזי בעקבות מידע מודיעיני מדויק שהגיע לידי השב"כ. הכוחות ביקשו לעצור אותו, אך הוא התנגד לכך, עלה על גג המבנה ופתח באש מנשקו האישי. הכוח השיב אש שממנה נהרג פעיל הטרור.

הכוחות בשטח, הבוקר (חדשות 2)

כוחות הביטחון ערכו בביתו של חיג'אזי סריקות ומצאו במקום קסדה ובהמשך גם אופנוע שככל הנראה שימשו אותו במהלך ניסיון ההתנקשות בגליק - שעות קודם לכן. זמן קצר לאחר מכן יצאו תושבי השכונה לרחוב והחלו בקריאות לנקום את מותו.