מתיחות שיא בירושלים: הר הבית נסגר, כתובת נגד ערבים בבית ספר

בעוד המשטרה וכוחות הביטחון נערכים בכוחות מתוגברים מחשש להסלמה, בעקבות ניסיון ההתנקשות ביהודה גליק, הרוחות הסוערות כבר מורגשות היטב בבירה. תושבי שכונת פת בעיר גילו הבוקר כתובות נאצה שרוססו באזור, בין השאר בכניסה לבית הספר הדו לשוני

אחרי ניסיון ההתנקשות בפעיל הימין יהודה גליק, מתיחות שיא בבירה: כתובות "תג מחיר" ו"מוות לערבים" רוססו בעיר. המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים מחשש למהומות וסגרה את מתחם הר הבית למבקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתובות הנאצה רוססו באזור שכונת פת בדרום ירושלים, בין השאר גם בכניסה לבית הספר הדו-לשוני שנמצא בשכונה בו לומדים תלמידים יהודים וערבים. חוקרים של המעבדה לזיהוי פלילי מטעם המשטרה הגיעו למקום ואספו ממצאים בשטח במטרה להגיע לאחראים.

בתום דיון הערכת מצב שקיים הלילה (חמישי) ראש הממשלה נתניהו יחד עם שר הביטחון יעלון, השר לביטחון פנים אהרונוביץ' וראש השב"כ יורם כהן, הוחלט כי מהלילה ייסגר הר הבית לכניסת מתפללים יהודים וערבים כאחד - עד להודעה חדשה.

הירי ביהודה גליק - סיקור מיוחד:

היורה עבד במסעדה במרכז בגין בירושלים

חוסל חשוד בירי ביהודה גליק

גליק לפני הירי: "יגידו שאתם מסוכנים והזויים"

ניסיון ההתנקשות בפעיל הימין יהודה גליק: "חציית קו אדום מדם"

מלבד ההחלטה לסגור את הר הבית לכניסת מתפללים, הוחלט על שורה של צעדים נוספים בניסיון למנוע הסלמה נוספת. כבר משעות הבוקר המוקדמות החלו מאות שוטרים ושוטרי משמר הגבול בתגבור הכוחות הקיימים בבירה, ובמקביל תגבר צה"ל את כוחותיו בשטחים מחשש למהומות גם בגדה.

גליק "סומן" על ידי פלסטינים ברשת: "ישראלי קיצוני קילל את אנשי הוואקף"

בתוך כך, בימים האחרונים הופצה ברשתות החברתיות תמונתו של גליק כשלצידה קריאה מרומזת לפגוע בו. במקביל, מתברר כי פעיל הימין התלונן לא פעם כי יש מי שמסית לרצוח אותו, תוך כדי שהוא מצביע על פעילי הוואקף המוסלמי, אולם לטענת מקורביו דבר לא נעשה.

בימים האחרונים ההסתה נגד גליק ופעילי הימין הקוראים לעלייה להר הבית התגברה עוד יותר, כשבאתרים פלסטיניים ובעמודי הפייסבוק פורסמו פרטים על מיקום הכנס שנערך אמש שבסיומו נורה גליק - כולל תמונה של משתתפי האירוע. בעמודים אחרים הוזכר גליק בשמו וצורפה תמונתו כמי של "קילל את אנשי הוואקף המוסלמי באל-אקצא".

המשטרה: לא התקבלו תלונות

"קילל את אנשי הוואקף"

באחד מעמודי הפייסבוק נכתב לקראת הכינוס הערב: "לאנשי מסגד אל-אקצא ואוהביו. היום (אמש) יתקיים במעמד סגן שר הדתות הציוני כינוס שכותרתו 'ישראל חוזרת להר הבית'. ביום חמישי צפויות פלישות רבות ופעילויות דתיות באל-אקצא".

(אל-קודס)

מפעילי העמוד הזכירו את הנוכחים בשמותיהם, כולל גליק, ובתמונות ניתן בקלות לזהות את גליק כאחד מהפעילים היהודיים למען השיבה היהודית להר הבית. בעמוד אחר נכתב "ישראלי קיצוני קילל את אנשי הוואקף המוסלמי באל-אקצא" בצירוף תמונתו של גליק, שצולמה ככל הנראה לפני מספר חודשים.

מיד לאחר ניסיון ההתנקשות פורסמה בעמוד אחר הודעה מטעם "גדודי אלאקצא" המשויכים לפת"ח, שמברכת על ניסיון ההתנקשות בגליק.

בהכנת הידיעה השתתפו משה נוסבאום, עפר חדד, יוסי זילברמן, ירון שניידר ויאיר שרקי.