משגיח כשרות בצנחנים הטריד מינית חיילים – ולא ייכנס לכלא

אילץ חיילים להתפשט אחרי התערבויות, התפשט מולם, אך בית הדין הצבאי החליט שלא לשלוח אותו לכלא – ולהסתפק בשישה חודשי עבודות שירות. "אני מבקש סליחה מהחיילים", אמר משגיח הכשרות בבית המשפט

אילוסטרציה (רויטרס)

למרות שהורשע בביצוע שורה של הטרדות מיניות והתנכלות לחיילים, בית הדין הצבאי החליט השבוע שלא לשלוח משגיח כשרות בחטיבת הצנחנים לכלא - ולהסתפק בשישה חודשי עבודות שירות בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום המתוקן שהוגש נגדו, הרס"ר באחד המקרים אמר לאחד הסמלים שאם לא יצליח לפתוח מכולה הוא יאלץ לכתוב על ישבנו את המילים "מכבי חיפה אלופה". משלא הצליח, הוא הוריד את כל בגדיו ונותר ערום מול החייל והחל לקפוץ. לאחר מכן, אמר הנאשם לסמל כי עליו להתפשט בהתאם לסיכום ביניהם.

הנאשם גם ביקש מהחייל שיניח את הדיסקית על אשכיו. משלא הצליח, כיסה הסמל את איבר מינו והפנה גופו אל הנגד. הנאשם ביקש מהסמל לדמות החזקת צעיף בידו ולצעוק "מכבי חיפה אלופה". לאחר מכן, באמצעות צבעי גואש, הוא כתב על ישבנו.

במקרה אחר הגיע למטבח סמל ראשון וביקש מספר מוצרי מזון. הנאשם אמר לו שהוא ייתן לו את מה שהוא רוצה אם ייכנס למכולת קירור, יוריד את מכנסיו ויצדיע לו.

"מה אתה מפחד? תהיה גבר, זה צחוקים", הוא אמר לו על פי האישום. לאחר מכן, כשעשה זאת, הושיט הנאשם את ידו וקירב אותו לאיבר מינו של החייל, וזה עזב את המקום.

התערבויות על הורדת מכנסיים וריצת עירום

במקרה נוסף הנאשם אמר לחייל שהביא לו רשימת תורנויות, שאם התורנים מהגדוד לא יעמדו בזמנים יהיה עליו להוריד את תחתוניו ואת שאר בגדיו ולהניחם על שולחנו. בהזדמנויות נוספות, הוא התערב עם חיילים על הורדת מכנסיים וריצה בעירום.

עו"ד עידן דביר (יואב חסקלוביץ')

בית הדין מתח ביקורת על הנגד ואמר כי מדובר בשרשרת של מעשים פסולים. "הנאשם ביצע מספר עבירות של הטרדה מינית כלפי חיילים חלקם תחת אחריותו באותה עת. מדובר במעשים בעלי היבט מיני מובהק, שכללו בין היתר נגיעה באיברים אינטימיים, תוך שהנאשם וחלק מהמתלוננים מצויים בעירום".

"אני מבין שלא פעלתי כשורה, הן מצד תפקידי והן מצד מעמדי בצה"ל", אמר הנאשם עם הינתן גזר הדין. "אני מצר שיש חיילים שנפגעו מכך ואני מבקש את סליחתם".

סנגורו של החייל, עורך הדין עידן דביר הגיע להסדר טיעון בתיק עם הפרקליטות הצבאיות, שלפיו הנגד לא יישב בכלא. הוא ירצה עונש של שישה חודשי עבודות שירות, נגזר עליו עונש מותנה בן שישה חודשים למשך 3 שנים, הוא הורד לדרגת טוראי ונאלץ לשלם מאות שקלים בודדים לארבעת המתלוננים.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv