הרוגת פיגוע הדריסה הובאה למנוחות בירושלים

קארן ימימה מוסקרה, צעירה כבת 20 מאקוודור שנפצעה באורח אנוש בפיגוע הדריסה בירושלים בשבוע שעבר ומתה היום מפצעיה בבית החולים הדסה, הובאה למנוחות. מוסקרה נקברה בבית העלמין שמגר, כשברקע החשש ממהומות. "נכניע את סוכני המוות", קרא ראש עיריית ירושלים ניר ברקת במהלך מסע הלוויה

דרכה האחרונה של קארן: לאחר שנאבקה על חייה במשך 4 ימים, הובאה למנוחות קארן ימימה מוסקרה, צעירה כבת 20, עולה חדשה מאקוודור שנפצעה אנושות בפיגוע הדריסה בתחנת הרכבת הקלה בירושלים ביום רביעי האחרון והיום מתה מפצעיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מסע הלוויה של מוסקרה יצא מבית הלוויות שמגר בירושלים עד לקבורתה בבית העלמין שבהר הזיתים. מאז נודע דבר מותה, פורסמו פוסטים שונים ברשתות החברתיות בקריאה להגיע להלווייתה של הצעירה, שהגיעה לארץ לבדה על מנת להתגייר.

"המצב לא יימשך, לא ייתכן שחפים מפשע שכל מה שרצו זה שלום ייפגעו", אמר ראש עיריית ירושלים ניר ברקת במהלך מסע הלוויה. "אנחנו נכניע את סוכני המוות ונשיב לירושלים את השקט והביטחון".

במהלך דבריו פנה ברקת למשפחתה של מוסקרה ואמר: "אין מילים לנחם רק שתדעו שכל הקהל הזה מזיל איתכם דמעה". גם שגריר אקוואדור ממנה עלתה מוסקרה, הגיע לנחם את האבלים. "קארן, את במקום הטוב", אמר במהלך מסע הלוויה. "את לצידו של האל".

מתה מפצעיה. קארן ימימה מוסקרה (באדיבות המשפחה)

אמה ואחותה של מוסקרה שנפצעה אנוש בראשה ומתה מפצעיה, הגיעו אתמול מאקוודור לישראל על מנת לשהות ליד מיטתה. אביה של הצעירה עושה את דרכו מאקוודור לישראל ונתן את הסכמתו לכך שמסע הלוויה שלה ייצא לדרכו הלילה, בטרם יגיע לארץ. נציגים של משרד החוץ מלווים את בני המשפחה ומסייעים להם.

בני המשפחה התקשו לקבל את הבשורה (יוסי זילברמן)

זמן קצר לפני הלוייתה של מוסקרה, ההרוגה השנייה בפיגוע הדריסה, יצאה לדרכה גם הלוייתו של עבד אל-רחמן אל-שלודי, המחבל שגרם למותה ולמות חיה זיסל בראון בת שלושת החודשים. לאחר שמשפחתו של המחבל חזרה בה מסירובה לקבל את גופתו - התקיים מסע לוויה מצומצם למחבל בנוכחות כעשרים בני משפחה וקרובים בלבד - זאת לצד החשש מהתפרעויות בשכונות במזרח העיר.

נהרגה בפיגוע. חיה זיסל בראון ז"ל (באדיבות המשפחה)