העימותים בבירה: עוד 1,000 שוטרים יפעלו בירושלים, מיידי אבנים נעצרו

המשטרה ומג"ב יפעלו בכוחות מתוגברים במזרח העיר, זאת בעקבות המתיחות בימים האחרונים. אתמול נרשמו מספר עימותים בשכונות הערביות ואבנים הושלכו לעבר הרכבת הקלה באזור שועפט-בית חנינה

ארכיון (משטרת ישראל)

ירושלים על סף רתיחה: רשויות אכיפת החוק יפעלו היום (ראשון) במתכונת מתוגברת בבירה, וכ-1,000 שוטרים ולוחמי מג"ב יתווספו לכוחות במזרח העיר בעקבות ההסלמה באלימות בימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות הביטחון צפויים גם לפעול במשותף עם רשות המסים, ההוצאה לפועל ועיריית ירושלים, מתוך כוונה להתמודד עם המתפרעים ולבצע פעולות אכיפה במזרח העיר, במקומות שבהם הדבר לא בוצע מזה תקופה ארוכה. המשטרה מתכוונת לפעול בשלוש גזרות עיקריות בפעילות ממושכת שתיארך לפחות חודש ימים, כשעל כל גזרה יפקד קצין בדרגת תת-ניצב. עליית המדרגה במתיחות בבירה הורגשה אמש, לאחר שצעירים פלסטינים התעמתו עם כוחות הביטחון במספר שכונות במזרח העיר. 

כמה עשרות רעולי פנים חסמו כבישים, הבעירו פחים ויידו אבנים ובקבוקי תבערה בסמוך לבית אורות בשכונת א-טור. אדם אחד נפגע קל מאבן ולא נזקק לטיפול רפואי. כוחות משטרה ומשמר הגבול שהגיעו למקום פעלו באמצעים לפיזור הפגנות. נוסף על כך, נזרקה אבן לעבר הרכבת הקלה בציר בית חנינה-שועפט. נזק נגרם לשמשה. לא היו נפגעים, כוחות משטרה ממשיכים בסריקות לאיתור חשודים.

בשכונת בית חנינא, שוטרים זיהו צעירים פלסטינים שמתכוונים ליידות אבנים. הם נעצרו לפני שהצליחו ליידות את האבנים, שלושה מהם עוכבו לחקירה. מוקדם יותר הוכנס לשכונת סילוואן שבדרום-מזרח העיר טרקטור בתיאום עם עיריית ירושלים על מנת לפנות גרוטאות, אבנים ופסולת מהכביש, במטרה לאפשר תנועה חופשית לכלי רכב של תושבי המקום. מספר צעירים החלו ליידות אבנים ולירות זיקוקים לעבר הטרקטור. לא היו נפגעים. כוח של משמר הגבול שנפרש במקום פיזר את המיידים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

ארכיון (AP)

הלוויית המחבל תתקיים בשעות הלילה

יחד עם זאת, בית המשפט הורה למשטרה לאפשר לבני משפחתו של המחבל הדורס מסילוואן לקיים את הלוויתו עוד הערב בשעה 22:00 ובהשתתפות 80 בני משפחה ואחרים בלבד. יחד עם זאת במשטרת ירושלים שוקלים לערער לבית המשפט המחוזי על ההחלטה ולבקש לדחות את ההלוויה לשעה מאוחרת יותר.

מטרת המשטרה בעיכוב מועד ההלוויה, היא למנוע עימותים והפרות סדר צפויות בתומה. בני משפחתו של המחבל מתכוונים לקבור אותו בבית העלמין שצמוד לחומה הצפונית של הר הבית.