הצעת חוק: הצטרפת לדאע"ש? תשב בכלא 5 שנים

בוועדת השרים לחקיקה תעלה שרת המשפטים ציפי לבני להצבעה את ההצעה הכוללת איסור פלילי על השתתפות אזרח או תושב ישראלי בפעילות של ארגון מזוין, שאינו מדינתי, במדינת חוץ. לבני: "לא ניתן לטרור להיכנס אלינו פנימה"

דאעש, ארכיון (רויטרס)

שרת המשפטים ציפי לבני צפויה להעלות מחר (ראשון) להצבעה בוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק שלפיה ישראלים שיצטרפו לארגוני טרור דוגמת דאע"ש יועמדו לדין ויסתכנו בעונש מאסר של עד חמש שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההצעה כוללת איסור פלילי על השתתפות אזרח או תושב ישראלי בפעילות של ארגון מזוין, שאינו מדינתי, במדינת חוץ ותסמיך את שר הביטחון בהסכמת שר החוץ, באישור ועדת חוק חוקה ומשפט של הכנסת, לפרט בצו את שמות הארגונים או את המדינות או אזורים בהם מי שיפעל דינו מאסר חמש שנים.

"לא ניתן לטרור להיכנס". לבני (רויטרס)

"לכל מדינה עומדת הזכות להגנה עצמית, וישראל אינה יוצאת דופן", אמרה לבני. "לא ניתן לטרור להיכנס אלינו פנימה, ולכן אזרח ישראלי הפועל בארגון טרור המונע מאידיאולוגיה מוסלמית קיצונית יועמד לדין. הן החקיקה החזקה נגד טרור והן תהליך מדיני משמשים כלים להגנה מפני טרור.

"דאע"ש בדרך". כתובות בצפון (משטרת ישראל)

"החקיקה היא פעולה פנימית, אך חשוב שתלווה בתהליכים חיצוניים של יצירת ציר משותף עם מדינות המערב ומדינות ערב נגד הטרור האיסאלמי הפונדמנטליסטי".

כתובות דאע"ש על קיר מגרש כדורגל בדליית אל-כרמל

בתוך כך, ריססו אלמונים ריססו בשעות הלילה כתובות הנושאות את שם ארגון "המדינה האסלאמית" על קיר מגרש הכדורגל ביישוב דליית אל כרמל. שוטרי תחנת חיפה הגיעו למקום לאחר שהתקבלו תלונות מצד תושבים ופתחו בחקירת נסיבות המקרה.

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר תושב הכפר כי כבר לפני שבועיים אירע מקרה דומה שבו רוסס שם ארגון הטרור הרצחני באזור וכי הכתובת נמחקה. גם במשטרה מאשרים כי מדובר באירוע השני שנחקר בעת האחרונה.

"ממש לא מובן מה המניע ולמה זה נעשה אבל מה שבטוח זה שמישהו מנסה להתגרות בתושבי דלייה וזה ממש לא כדאי", אמר אדם נוסף המתגורר בסמוך למגרש הכדורגל שקירותיו הושחתו.