רעיית המג"ד שנהרג בעזה לחייליו: "אל תשכחו את הערכים של דולב"

בכל טקס סיום של קורס קצינים בבה"ד 1 הקהל מתרגש לראות את החיילים שהופכים להיות מפקדי העתיד, אבל הפעם להתרגשות והגאווה הצטרפו גם עצב ואבל על שלושה חיילים, הרוגי צוק איתן, שהיו אמורים לעמוד על רחבת המסדרים, אחד מהם הוא המג"ד, סא"ל דולב קידר ז"ל, שאשתו פנתה למשפחות הבוגרים וביקשה שימשיכו בדרכו

סא"ל דולב קידר ז"ל (דובר צה"ל)

סא"ל דולב קידר ז"ל היה אמור לעמוד השבוע ברחבת המסדרים של בה"ד 1, ולהעניק לחייליו את סיכת המ"מ שמסיימת את קורס הקצינים. דולב נהרג יחד עם עוד שני צוערים שהיו אמורים לסיים את הקורס השבוע במבצע "צוק איתן" - ורעייתו הוזמנה לבה"ד ואמרה שהוא היה גאה בכל חייליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא הייתי אמורה להיות פה, על הבמה הזאת. הייתי אמורה להיות אתכם בקהל, ולצפות בגאווה אין קץ בבולו שלי, סא"ל דולב קידר בשבילכם, באחד הרגעים שהוא היה כל כך גאה בהם. הוא היה גאה בכם, ולי חבל בשבילכם, שלא זכיתם להיות חניכים שלו, פקודים שלו", אמרה למשפחות הבוגרים במצפה רמון.

"חבל לי עלינו, על כל מי שהכיר אותו ואהב אותו, שלא נזכה עוד לחיות איתו, לצחוק איתו ולאהוב אותו, ולקבל ממנו אהבה כי דולב היה איש של אנשים, איש עם המון אהבה לתת. אם הוא היה כאן היום הוא היה אומר לכם קודם כל להיות בני אדם עם החיילים שלכם".

"אל תשכחו את הערכים שדולב האמין בהם"

"ביקשו ממני לומר דברים אישיים, אבל אני רציתי לנצל את הבמה כדי להגיד לכם דברים שלדעתי הוא היה רוצה לומר לכם כאן. הוא באמת חשב שזה המקום הכי חשוב, הכי משפיע. אתם באמת דור המפקדים הבא של צה"ל, ואתם תצמיחו ותחנכו את הדור שאחריכם. אל תזלזלו בזה, אל תשכחו את הערכים שדולב האמין בהם".

סג"ם בר רהב ז"ל (פייסבוק)
מי שעוד לא זכו לעמוד על הרחבה במצפה רמון היו סג"מ בר רהב ז"ל, צוער בהשלמה החילית של הנדסה קרבית וסג״מ יובל הימן ז"ל בן 21 מאפרת, צוער בגדוד "גפן".

סג"ם יובל הימן ז"ל
סגן אלוף דולב קידר, מפקד גדוד "גפן" של קציני חי"ר בבה"ד 1, בן 38 ממודיעין, נהרג בתקרית בה חדרו מחבלים לשטח מדינת ישראל, וביצעו ירי נ"ט לעבר הכוח שקידר היה חלק ממנו. הצוער בר רהב, לוחם הנדסה, בן 21 מרמת ישי, נהרג מירי טיל נ"ט שפגע בכלי הנדסי שבו נסע ברצועת עזה.

יחד עם דולב נהרגו רס"ר קסהון בייניסיהן ז"ל, גשש בחטיבה הצפונית של אוגדת עזה שהותיר אחריו שלושה ילדים ואישה בהריון וסמ"ר נדב גולדמכר ז"ל, בן 23 מבאר שבע, לוחם בחטיבת בה"ד 1 .