השיחה למד"א: "הוא עלה על המדרכה"

אישה שהייתה בזירת הפיגוע אתמול בירושלים הזעיקה את כוחות מגן דוד אדום בטלפון. "יש תינוק פצוע, ילדה שיורד לה דם מהראש", היא נשמעת אומרת למוקדן. האזינו

ברגעים הדרמטיים שאחרי פיגוע הדריסה הקטלני אמש בירושלים, התקשרה אזרחית למגן דוד אדום - ודיווחה על הזוועה שראתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עדת ראייה: "שלום, מד"א? דחוף דחוף, גבעת התחמושת בתחנה של הרכבת הקלה, בחורה - הוא עלה על המדרכה, פגע בראש של אחת, פגע בעוד אחת מבוגרת ובתינוק".

מוקדן: "האמבולנסים בדרך, כמה פצועים יש?"

עדת ראייה: "יש תינוק פצוע, ילדה שיורד לה דם מהראש ועוד אישה מבוגרת".

מוקדן: "הוא נעצר?"

עדת ראייה: "הוא נעצר וניטרלו אותו. הוא לא פוגע בכלום".

מוקדם יותר פורסם תיעוד של השניות שקדמו לפיגוע. מצלמת אבטחה שהוצבה בתחנת הרכבת הקלה בירושלים, סמוך למטה הארצי של המשטרה, תיעדה את הוריה של חיה זיסל בראון ז"ל עם עגלת התינוקת - רגעים ספורים לפני הפגיעה הקטלנית. הסרטון המצמרר פורסם באתר "0404". בתחילת הסרטון נראית הרכבת הקלה עוצרת בתחנת גבעת התחמושת בצפון העיר ומורידה נוסעים. אמה של התינוקת חיה יורדת ראשונה מהרכבת ולאחריה יורד האב שדוחף את העגלה. בני הזוג ובתם נראים כשהם מתקדמים לאורך תחנת הרכבת, הולכים לכיוון המצלמה ואז נעלמים מהתמונה.

מיד לאחר מכן, עם תחילת נסיעתה של הרכבת, מגיח הרכב הפוגע בנסיעה פרועה ברווח שבין הרכבת לבין התחנה - ככל הנראה בניסיון לפגוע בנוסעים נוספים ולהימלט מהמקום. בקצה תחנת הרכבת הקלה נראים נוסעים נמלטים בבהלה מהמכונית.

בהמשך נתקע הנהג הדורס, עבד אל-רחמן אל-שלודי, בעמוד והרכב נעצר. המחבל ניסה להימלט מהמקום רגלית אך שוטר שהיה במקום זיהה אותו, ביצע אחריו מרדף ופתח לעברו באש. מספר שעות מאוחר יותר מת המחבל מפצעיו בבית החולים.