נתניהו: "ירושלים נמצאת תחת מתקפת טרור שנתמכה על ידי אבו מאזן"

במהלך ביקור במטה הכללי של המשטרה קיבל ראש הממשלה סקירה מראשי מחוז ירושלים, שעידכנו אותו על הפעולות הננקטות על מנת להשיב את הסדר בירושלים על כנו. "אבו מאזן גם מאדיר את הרוצחים וגם מחבק את חמאס", אמר נתניהו. "נחזיר את השקט והביטחון לירושלים"

פחות מיממה לאחר פיגוע הדריסה ברכבת הקלה, כינס היום (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו התייעצות ביטחונית במטה הכללי של המשטרה בירושלים בהשתתפות השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, ראש השב"כ יורם כהן, ראש העיר ירושלים ניר ברקת ומפקד מחוז ירושלים ניצב משה (צ'יקו) אדרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך ההתייעצות נתניהו קיבל סקירה על פיגוע הדריסה אמש ואירועי הפרות הסדר בירושלים בחודשים האחרונים. ראש הממשלה הנחה את ראשי המשטרה לממש את הריבונות בכל חלקי העיר באמצעות תוספת כוחות ברחבי הבירה.

נתניהו תקף את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, וטען כי הוא עומד מאחורי ההסתה של הרחוב הערבי בעיר. "המתקפה בירושלים נתמכת על ידי אבו מאזן, שגם מאדיר את הרוצחים וגם מחבק את הארגון שאליו שייכים המחבלים - חמאס", אמר ראש הממשלה.

נתניהו ביקש גם לשלוח תנחומים למשפחתה של התינוקת חיה זיסל בראון שנרצחה בפיגוע. "בשם העם כולו אני שולח תנחומים למשפחתה של התינוקת הטהורה ואיחולי החלמה מהירה ושלמה לכל הפצועים", אמר.

זירת הפיגוע, אתמול (רויטרס)

"נחזיר את השקט והביטחון"

"ירושלים המאוחדת הייתה ותישאר בירת ישראל לנצח", הוסיף נתניהו. "כל ניסיון לפגוע בתושביה ייתקל בתגובה החריפה ביותר - אנחנו נחזיר את השקט והביטחון לירושלים. לכן הוריתי לתגבור כוחות, לרבות פלוגות נוספות של מג"ב שנכנסות היום, לרבות אמצעים, אמצעי תצפית, אמצעי מודיעין ואמצעי אכיפה".

"אני סומך על האנשים שיושבים כאן", הדגיש ראש הממשלה. "אנחנו מחזקים את משטרת ישראל, אנחנו ניתן לה את כל התגבור, כל היכולות, כדי להביא למימוש המשימה הזאת".

נתניהו גם התייחס למתקפות הטרור שאירעו לאחרונה בבירות נוספות בעולם, בהן גם לתקרית הירי בקנדה, בה מצא את מותו חייל של הצבא הקנדי. "לא רק ירושלים נמצאת תחת מתקפת טרור, גם בירות אחרות וגם ערים אחרות ברחבי העולם נמצאות תחת המתקפה הזאת", ציין.