פת"ח על המחבל מירושלים: "גיבור שדרס מתנחלים"

אנשי פת"ח בשכונת מגוריו של מבצע פיגוע הדריסה בירושלים פרסמו מודעה שמוקירה את מעשיו. "אלו שמתו בדרכו של אללה, חיים אצל ריבונם", כתבו בכרזה עליו מתנוססת תמונתו של המחבל, עבד א-רחמן א-שלודי

הכרזה שמהללת את המחבל

תנועת פת"ח באזור סילוואן פרסמה הבוקר (רביעי) מודעה המהללת את עבד א-רחמן א-שלודי, המחבל שביצע את פיגוע הדריסה אמש בירושלים ובו נהרגה התינוקת חיה זיסל בראון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תנועת השחרור הלאומי-פת"ח באזור סילואן מודיעה על מות השהיד הגיבור עבד א-רחמן א-שלודי, מבצע הפיגוע בירושלים שגרם לדריסתם של מספר מתנחלים", נכתב במודעה עליה מתנוססת תמונתו. גם פסוקים מכתבי הקודש האסלאמיים מעטרים את הכרזה. "בשם אללה הרחמן והרחום, אל תחשוב שאלו שמתו בדרכו של אללה מתים, אלא הם חיים אצל ריבונם", נכתב. "לך (האל) הרחמים ועלינו (המוסלמים) הנאמנות״.
 
אל-רחמן אל-שלודי היה אחיינו של מוחי א-דין שריף, מי שהיה מפקד הזרוע הצבאית של חמאס וחוסל בשנת 1998. מוחי א-דין שריף ירש את יחיא עייש שהיה ידוע בכינויו "המהנדס", ועמד בראש גדודי עז א-דין אל קסאם עד שחוסל ברמאללה.

נכלא בעבר בישראל

רק לפני כעשרה חודשים שוחרר אל-רחמן אל-שלודי מהכלא הישראלי, ובשנתיים האחרונות הוא היה עצור פעמיים: פעם אחת בשנת 2013, ומעצר נוסף אירע בחודש פברואר השנה, לתקופה קצרה יותר, זמן קצר לאחר שחרורו הקודם. אחת מסיבת המעצר היא השלכת אבנים.

דקות אחרי שפרץ המחבל אל תוך תחנת הרכבת הקלה בירושלים, הרג את התינוקת ופצע שבעה בני אדם, השתלט עליו שוטר, שירה ופצע אותו קשה. לאחר מספר שעות מת אל שלודי מפצעיו בבית החולים שערי צדק בבירה.

"נהג הרכב הפרטי נסע מכיוון הגבעה הצרפתית לכיוון המטה הארצי", שיחזר דובר מחוז ירושלים במשטרה, סגן-ניצב אסי אהרוני, את האירוע הקשה בבירה. "הוא פגע בהולכי רגל בנתיב הנסיעה, פגע בעמוד ואז הרכב נעצר. הנהג ניסה להימלט רגלית, אך שוטר שהיה במקום זיהה אותו וביצע אחריו מרדף קצר, ירה בו והביא לפציעתו". כעבור שעות ספורות, כאמור, מת המחבל מפצעיו.

בהכנת הידיעה השתתף גאנם איברהים.