יום מתוח ברכבת הקלה: "חוששים ונוסעים"

היום שאחרי פיגוע הדריסה בתחנת הרכבת נראה כמו בוקר שנלקח מימי הטרור המשתולל בירושלים. מאבטחים עולים לתחבורה הציבורית ומחפשים חפצים חשודים. הרכבת הקלה, שלא כמו בכל בוקר, נותרה כמעט ריקה והנוסעים המעטים עולים בחשש. התלווינו לנסיעה בקטע הדרך עליו מאיימים מיידי האבנים

בבוקר שאחרי הפיגוע בתחנת הרכבת הקלה הסמוכה לשכונות הערביות בצפון ירושלים, קו הרכבת בין גבעת התחמושת לפסגת זאב נראה שומם. נוסעים ספורים, בהם מי שלא התעדכנו בחדשות או אחרים שאין להם אמצעי תחבורה חלופי, עלו בחשש לרכבת ולא יכלו שלא לשים לב לכמות השוטרים הרבה שהוצבה באזורים הרגישים לאורך התוואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האמת שמאוד פחדתי לעלות על הרכבת אבל אמרתי שאולי יום אחרי יהיה יותר רגוע עליתי בכל זאת ואני מקווה שיהיה טוב", סיפרה לחדשות 2 online רחל, במהלך הנסיעה בקטע הדרך הבעייתי בשכונות. "ראיתי פה חיילת עם נשק וחשבתי שיהיה לי יותר בטוח, אבל היא ירדה. אני מקווה לטוב".

הבוקר הזה נדמה היה כאילו נלקח מתקופת הפיגועים שידעה ירושלים. מאבטחים עולים לאמצעי התחבורה, בודקים תיקים, מחפשים חפצים חשודים ושומרים על דריכות גבוהה. לאורך הצירים פרוסים אנשי הביטחון ולמעלה חגים מסוקי משטרה לפקח על המתרחש בעיר הבוערת.

"זה ממש מפחיד" (חדשות 2)

"זה ממש מפחיד. אתה נכנס לתוך שכונה שלהם. זה גועל נפש מה שהם עושים. הם לא מתחשבים בנו, אנחנו מתחשבים בהם והם לא", אמרה שרון, אחת הנוסעות עם הכניסה לשועפאט. שרון כבר יותר משנה נוסעת ברכבת הקלה ואומרת כי במסלול הנסיעה שלה אין לה כרגע ברירה אחרת, אז היא חוששת ונוסעת.

אליהו מפסגת זאב לא שמע על אירועי זריקות האבנים על הרכבת הלילה ולפנות בוקר ועלה כהרגלו לעוד יום של נסיעה, אבל הפעם משהו היה שונה. "בדרך כלל בבוקר ובערב, מפוצץ אבל בגלל המקרה שקרה אנשים לא נוסעים, מפחדים", הסביר אליהו את הרכבת הריקה.

לדבריו, הבעיה טמונה בשחרור האסירים הפלסטינים מבתי הכלא בישראל. "מי שמשחררים אותם והיו בבית סוהר יש להם נקמה בלב. הם חוזרים ונוקמים לא מוכנים לוותר", ציין. למרות הכל, אליהו לא מתכוון שישנה את הרגליו ומצהיר שימשיך ליסוע ברכבת הקלה.