חאלד משעל: "מוחמד דף חי"

יושב ראש הלשכה המדינית של חמאס טען בראיון שהעניק למגזין האמריקני "וניטי פייר" כי ניסיון החיסול של מוחמד דף, מפקד הזרוע הצבאית של חמאס, במהלך מבצע "צוק איתן", נכשל. "מוחמד דף עדיין חי", אמר. "יש לנו הוכחות, אבל אנחנו לא צריכים להראות אותן לאחרים"

משעל - טוען ללא הוכחות. ארכיון (AP)

יושב ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל טען בראיון שהעניק למגזין "וניטי פייר" כי ראש התנועה הצבאית של חמאס מוחמד דף לא חוסל במהלך מבצע "צוק איתן". "מוחמד דף עדיין חי", אמר משעל בראיון. "הישראלים נכשלו בניסיון לחסלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הישראלים אמנם הצליחו להרוג את אשתו ואת שני ילדיו", הוסיף משעל. "אבל הוא עצמו עדיין חי וימשיך את המאבק המתמשך נגד האגרסיביות הישראלית והכיבוש".

במהלך הראיון ציין משעל כי יש בידו את ההוכחה לכך שדף עדיין חי, אך לא היה מוכן להציג אותה בפני המראיין. "יש לנו הוכחה", טען. "זה לא חשוב אם לאחרים יש הוכחה. דף הוא לא פוליטיקאי שצריך להופיע בפני הציבור. הוא איש צבא שבקושי הופיע או התראיין גם לפני המלחמה".

מוחמד דף, ארכיון

לקראת סוף הראיון נשאל משעל האם יש לו משהו להגיד לראש הממשלה בנימין נתניהו. "אין לי שום מסר לנתניהו", אמר הבכיר בארגון הטרור הרצחני. "הוא פושע. הוא האחראי למלחמה בעזה. הוא וההנהגה הישראלית ביצעו פשעי מלחמה נגד אנשינו בעזה".