מת מפצעיו המחבל מהפיגוע בירושלים

המחבל הדורס שגרם למותה של התינוקת חיה זיסל בראון, מת מפצעיו שעות ספורות לאחר שיצא למסע ההרג. המחבל היה אחיינו של מפקד הזרוע הצבאית של חמאס לשעבר, מוחי א-דין שריף, שחוסל ברמאללה בשנת 1998. גם המחבל עצמו שוחרר רק לפני כעשרה חודשים מהכלא הישראלי

עבד אל-רחמן אל-שלודי, מי שביצע היום (רביעי) את פיגוע הדריסה בירושלים וגרם למותה של התינוקת חיה זיסל בראון, מת מפצעיו שעות ספורות לאחר הפיגוע. אל-רחמן אל-שלודי היה אחיינו של מוחי א-דין שריף, מי שהיה מפקד הזרוע הצבאית של חמאס וחוסל בשנת 1998.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוחי א-דין שריף ירש את יחיא עייש שהיה ידוע בכינויו "המהנדס", ועמד בראש גדודי עז א-דין אל קסאם עד שחוסל ברמאללה. גם אחיינו של א-דין שריף, אל-רחמן אל-שלודי, כבר פעל בעבר נגד ישראל.

רק לפני כעשרה חודשים שוחרר אל-רחמן אל-שלודי מהכלא הישראלי, ובשנתיים האחרונות הוא היה עצור פעמיים: פעם אחת בשנת 2013, ומעצר נוסף אירע בחודש פברואר השנה, לתקופה קצרה יותר, זמן קצר לאחר שחרורו הקודם.

דקות אחרי שפרץ המחבל אל תוך תחנת הרכבת הקלה בירושלים, הרג תינוקת ופצע שבעה בני אדם, השתלט עליו שוטר, ירה ופצע אותו קשה.

"נהג הרכב הפרטי נסע מכיוון הגבעה הצרפתית לכיוון המטה הארצי", סיפר דובר מחוז ירושלים במשטרה, סגן-ניצב אסי אהרוני. "הוא פגע בהולכי רגל בנתיב הנסיעה, פגע בעמוד והרכב נעצר. הנהג ניסה להימלט רגלית, אך שוטר שהיה במקום זיהה אותו וביצע אחריו מרדף קצר, ירה בו והביא לפציעתו". כעבור שעות ספורות, כאמור, מת המחבל מפצעיו.