תיעוד: רגע פיגוע הדריסה בירושלים

מצלמת אבטחה קלטה את הרגע שבו רכב פגע בשמונה בני אדם שהמתינו לרכבת הקלה בתחנת ההסעה. תינוקת נהרגה ועוד שישה נפצעו, בהם שניים קשה. שוטר ירה בנהג הדורס, תושב סילוואן, שניסה להימלט ופצע אותו קשה

זמן קצר אחרי פיגוע הדריסה בירושלים שהביא למותה של תינוקת בת שלושה חודשים ולפציעתם של שבעה בני אדם, בהם אישה במצב קשה, הגיע לידי חדשות 2 תיעוד ממצלמת אבטחה של רגעי האימה שבהם נראה הרכב הפוגע עולה על המדרכה ופוגע בעוברי האורח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש הערב (רביעי) סמוך לשעה 17:40, אז הגיע הנהג עם מכוניתו והצליח לנסוע כברת דרך של יותר ממאה מטרים בשטח התחנה. לבסוף הוא נורה בידי שוטר שרדף אחריו ונפצע קשה. הנהג הפוגע הוא תושב סילוואן שריצה בעבר עונש מאסר בן 14 חודשים.

דובר מחוז ירושלים במשטרה, סגן-ניצב אסי אהרוני, מסר כי "נהג הרכב הפרטי שנסע מכיוון מהגבעה הצרפתית לכיוון המטה הארצי פגע בהולכי רגל בנתיב הנסיעה. הוא פגע בעמוד והרכב נעצר. הנהג ניסה להימלט רגלית, אך שוטר שהיה במקום זיהה אותו וביצע אחריו מרדף קצר, ירה בו והביא לפציעתו".

זירת האירוע, הערב (אלדד)

דובר מגן דוד אדום זכי אמר לחדשות 2 כי "האישה שנפצעה קשה סובלת מפגיעות קשות בגפיים התחתונות. התינוקת פונתה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה הר הצופים". מנכ"ל איחוד הצלה משה טייטלבוים סיפר על "זירה שמזכירה זירות דומות של פיגועי דריסה. רכב שנכנס כנראה בתחנת הסעה ופגע בנוסעים שהמתינו לרכבת"

בעקבות האירוע, הרכבת הקלה פועלת בשירות חלקי בלבד: בין התחנות הר הרצל ושער שכם ובין התחנות חיל האוויר לגבעת המיבתר.