תקרית הירי: "צבא מצרים נכנס לישראל לחקור"

במצרים מדווחים כי נציגים של צבאם חצו את הגבול לישראל, בתיאום צה"ל, בשביל להשתתף עם ישראל בחקירת הפיגוע בו נפצעו קצינת ולוחם קרקל. מחקירתם עולה כי אחרי הירי, שלושת המחבלים נמלטו ברכב שטח לתוך סיני

שעות ספורות אחרי הפיגוע בגבול-ישראל מצרים שהביא לפציעתם של מפקדת פלוגה בגדוד קרקל ולוחם נוסף באורח בינוני וקל, מפרסמים כלי תקשורת במצרים פרטים חדשים על האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסומים, חוליה של שלושה חמושים בג'יפ ביצעו ירי מנשק קל וטיל נ"ט לעבר הכוח הצבאי ונמלטו לשטח סיני. כעת, כך על פי הדיווח, מתקיים תיאום הדוק בין צה"ל לצבא מצרים שבמסגרתו נכנס כוח מצרי לשטח ישראל כדי לחשוף פרטים נוספים על התקרית הביטחונית החמורה.

האירוע התרחש היום (רביעי), סמוך לשעה 14:30 ליד היישוב עזוז שבמועצה האזורית רמת נגב, סמוך לגבול. זמן קצר לאחר מכן הבהירו בצה"ל כי אין חשש לחדירה.

פינוי הפצועים (אלדד)

דובר צה"ל, תת-אלוף מוטי אלמוז, אמר עם כניסתו להערכת מצב בשל תקרית הירי: "לא נהסס להגיב לכל פגיעה בכוחות צה"ל ובתושבי המדינה".

(חדשות 2)

מקורות ביטחוניים במצרים דיווחו כי הפיגוע בוצע על ידי מחבלים מארגון הטרור "אנסאר בית אל-מקדס" - ארגון שנטל בעבר אחריות על ירי רקטות מסיני לעבר אילת. עוד דווח כי גם חיילי משמר הגבול המצרי נפצעו בתקרית, אם כי לא דווח מאיזו אש נפגעו.