ירי נ"ט לעבר כוח צה"ל בגבול ישראל-מצרים; קצינה וחייל נפצעו

מחבלים פתחו בירי מנשק קל משטח סיני ושיגרו טיל נ"ט לעבר רכב של צה"ל שנע סמוך לגדר הגבול, באזור עזוז. מפקדת פלוגה בגדוד קרקל ולוחם נוסף נפגעו בינוני וקל. כוחות גדולים פתחו בסריקות. צה"ל: אין חשש לחדירה. דיווח במצרים: ארגון "אנסאר בית אל-מקדס" ביצע את הירי

תקרית ירי: שלושה מחבלים פתחו באש נ"ט ונשק קל לעבר כוח צה"ל מגדוד קרקל ליד היישוב עזוז שבמועצה האזורית רמת נגב, בסמוך לגבול ישראל-מצרים. מפקדת פלוגה ולוחם נוסף נפצעו בינוני וקל ופונו לקבלת טיפול רפואי. כוחות גדולים נמצאים במקום. בצה"ל הבהירו כי אין חשש לחדירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

(רויטרס)

דובר צה"ל, תת-אלוף מוטי אלמוז, אמר עם כניסתו להערכת מצב בשל האירוע: "לא נהסס להגיב לכל פגיעה בכוחות צה״ל ובתושבי המדינה. שני הפצועים מכוחותינו בדרכם לקבלת טיפול רפואי".

פינוי הפצועים (אלדד)

מקורות ביטחוניים במצרים דיווחו כי הפיגוע בוצע על ידי מחבלים מארגון הטרור "אנסאר בית אל-מקדס" - ארגון שנטל בעבר אחריות על ירי רקטות מסיני לעבר אילת. עוד מדווח במצרים כי גם חיילי משמר הגבול המצרי נפצעו בתקרית, אם כי לא דווח מאיזו אש נפגעו.

הצבא המצרי חשף מחסן נשק ענק

בשבוע שעבר חשף הצבא המצרי מחסן נשק, הגדול ביותר מסוגו שנחשף עד היום, בדרום רפיח המצרית, קרוב לגבול עם ישראל. עשרות פעילי טרור נעצרו בעקבות חשיפת מחסן הנשק.

במחסן נמצאו חמישה טונות של חומרי נפץ וחלקי רקטות. בנוסף, עצר הצבא המצרי 15 פעילי טרור בעקבות חשיפת מחסן הנשק. הטרוריסטים שנעצרו הם חברי ארגון "אנסאר בית אל-מקדס", ששיגר בשנתיים האחרונות רקטות לעבר אילת.

בשבועות האחרונים מנהל צבא מצרים מבצע גדול נגד תאי הטרור הפועלים בסיני ובמיוחד בצפון חצי האי. ביום שישי האחרון חוסל אחד ממנהיגי ארגון הטרור המדובר על ידי כוחות צבא מצרים בצפון חצי האי סיני.

ארגון הטרור היה אחראי בשנה האחרונה להרג של מאות אנשי צבא ומשטרה מצריים, ובשבועות האחרונים אנשיו אף ערפו את ראשם של מספר בני ערובה מצריים, בטענה שהם מרגלים נגד הארגון למען ישראל.

בהכנת הידיעה השתתפו ברהנו טגניה וירון שניידר