אזעקות שווא נשמעו בנגב ובעוטף עזה

סמוך לשעה 07:20 נשמעו אזעקות "צבע אדום, בנגב ובעוטף עזה. מצה"ל נמסר כי מדובר באזעקת שווא, שמקורה ככל הנראה בתקלה במערכת הצופרים, והתושבים רשאים לשוב לשגרה

נבדק חשד לתקלה במערכת הצופרים (דובר צה"ל)

בוקר מתוח בדרום: סמוך לשעה 07:20 הבוקר (א') נשמעו אזעקות "צבע אדום" במספר יישובים במרחב אשקלון ומרחב הנגב. בצה"ל בדקו את הדיווח ועדכנו כי מדובר באזעקת שווא, והתושבים שהתעוררו בבהלה יכולים לשוב לסדר יומם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האזעקות נשמעו ביישובים בעוטף עזה ובמועצה האזורית רמת נגב, דבר שהביא לבהלה לא קטנה בקרב התושבים. מבדיקה שערך בדקות צה"ל מתברר שמדובר ככל הנראה בתקלה של מערכת הצופרים.

לפני כשבועיים נשמעו אזעקות שווא במספר יישובים במועצה האזורית אשכול. בצה"ל הבהירו אז לאחר בדיקה כי מדובר גם כן באזעקות שווא .האזעקות נשמעו ביישובים כיסופים, עין השלושה ונירים. תושבים באזור דיווחו כי לא שמעו קולות נפץ.

לפני כחודש נשמעו מספר אזעקות ביישובים במועצות האזוריות חוף אשקלון ושער הנגב. למרות שבצה"ל דיווחו כי מדובר באזעקות שווא, תושבים באזור דיווחו כי שמעו הדי פיצוצים.

יומיים קודם לכן נורתה רקטה לעבר יישובי הדרום לראשונה מאז תום מבצע "צוק איתן". גורמי ביטחון ותושבים בדרום דיווחו כי רקטה שנורתה מרצועת עזה סמוך לשעה 18:25 התפוצצה בשטח פתוח בצד הישראלי, סמוך לגדר מול קיבוץ במועצה האזורית אשכול. לאחר קרוב לשעתיים, אישרו בצה"ל את הדיווח. זמן קצר לאחר האישור לנפילת הרקטה הגיבו בחמאס, אמרו כי לא הם אחראים לירי והדגישו: "אנחנו ממשיכים להיות מחויבים להפסקת האש".