מפקד הטייסת של תמר: "השתתפה בתקיפות רבות בצוק איתן"

סרן תמר אריאל, נווטת חיה"א שנהרגה בנפאל, יצאה לטיול קצר אחרי המבצע בעזה. מפקד הטייסת שלה מספר לחדשות 2 Online על השיחה האחרונה איתה, על הרגע שבו קיבל את ההודעה על האסון ועל הביקור אצל המשפחה: "אמרתי לה שתתאוורר ותהנה"‎

כואבים - ולא מאמינים: אנשי טייסת העמק של חיל האוויר בבסיס רמת דוד ידעו שתמר אריאל (24), נווטת הקרב הדתייה הראשונה בצה"ל, נמצאת בנפאל, אבל לא העלו על דעתם שהיא תהיה בין קורבנות מפולת השלגים הקטלנית. בעקבות מותה החליטו בצה"ל להעלות אותה לדרגת סרן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד הטייסת שלה, סגן אלוף מתן, שקיבל את הבשורה, הגיע הערב (חמישי) לבית המשפחה ביישוב משואות יצחק שבדרום, וניסה לנחם את בני משפחתה ההמומים. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא מספר על השיחה האחרונה איתה, רגע ההודעה - והביקור אצל בני המשפחה.

"אנושיות וחום". תמר אריאל

"דיברתי איתה לפני שהיא יצאה לטיול הזה", הוא נזכר בשיחתם האחרונה. "אמרתי לה שאני שמח שהיא יוצאת לטיול אחרי המאמץ הגדול והאומץ שלה ב'צוק איתן', ושתתאוורר ושתהנה. לשלושה שבועות היא נסעה".

"תמר הייתה שילוב מדהים של בחורה שומרת מצוות, מקפידה 'קלה כחמורה' ולוחמת מקצועית מאוד, מסורה וחותרת לשלמות בביצוע", תיאר אותה מפקד הטייסת. "היא הייתה נווטת מקצועית מאוד. בנוסף, בטייסת היא פיקדה על גף המודיעין והניווט, והייתה מסורה מאוד לחיילים שלה. כולם העריכו אותה מאוד מאוד. ב'צוק איתן' היא פיקדה על חייליה ונתנה להם מוטיבציה. היא ביצעה תפקידים מאוד חשובים במטה המבצעי של חיל האוויר והייתה מהנווטים שטסו הכי הרבה פעמים לגיחות תקיפה במבצע".

"נווטת מקצועית מאוד". תמר אריאל

"אתמול כבר ידענו שהמצב גרוע מאוד"

"מהרגע שראיתי שיש עניינים בנפאל, שלחתי לה ווטסאפ וביקשתי שתדווח מה שלומה", סיפר סגן אלוף מתן. "בהמשך בדקנו בטייסת אם מישהו שמע ממנה באחרונה או יצר איתה קשר, והעניינים התגלגלו. הסמ"ט ואני ליווינו אותם בהבנה של מה שקורה מאתמול בארבע אחרי הצהריים עד עכשיו. אתמול כבר היה לנו מספיק מידע כדי לדעת שהמצב גרוע מאוד. המשפחה מאוד עצובה ומקבלת את זה. אלו אנשים מאמינים שמקבלים באמונה".

"אנחנו מעדכנים את הטייסת באופן שוטף בצינורות המידע", עידכן מפקדה של תמר. "הטייסת מתגייסת לתמוך במשפחה וכמו יחידה לוחמת נמשיך הלאה כמו תמר. היא כבר עשתה את הבלתי ייאמן יותר מפעם אחת. התכונה הכי גדולה שלה היא מוטיבציה גבוהה לעשות הכל, הכי טוב שאפשר. היא הוכיחה את זה פעם אחר פעם".

"היא הייתה שילוב יוצא דופן של אנושיות וחום, שאיפה לשלמות במקצוע שלה כנווטת, ושמירת ההלכה כדתייה", ספד לה מפקד הטייסת. "כולם אהבו אותה, חיבבו אותה והעריכו אותה. זו אבידה גדולה לטייסת העמק".

"מסורה מאוד לחיילים". תמר אריאל

שר הביטחון: "תמר הייתה פורצת דרך"

גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס הערב גם הוא למותה הטרגי של אריאל: "סרן תמר אריאל הייתה פורצת דרך, ובחייה הקצרים הספיקה להותיר חותם במעשיה ולשמש דגם לחיקוי עבור צעירות רבות, דתיות כחילוניות".

"בחירתה להצטרף לקורס הטיס לאחר שכבר סיימה שירות לאומי לא הייתה מובנת מאליה, והיא מעידה על ערכיה, אישיותה והחינוך שספגה בביתה", הוסיף השר. "תמר הפגינה ראש גדול וכוח רצון, וסיימה בהצלחה קורס מורכב, קשה ומאתגר".

"תהליך שילוב הנשים בצה"ל בתפקידים שפעם נחשבו נחלתם של גברים בלבד, הוא חשוב מאין כמותו, ותמר הייתה - ותישאר לעד - מפורצות הדרך", סיכם יעלון והביע את השתתפותו בצער המשפחות אריאל, לוריא ושהם.