"מבקש להתפלל לשלום חברי הטוב"

תקרית פליטת הכדור בירושלים: חייל צה"ל נעצר בחשד שפלט כדור על חברו וגרם לפציעתו הקשה. "האירוע קרה בסיטואציה חברתית והדבר החשוב ביותר כרגע הוא שנתפלל לשלומו של הנפגע", אמר פרקליטו של החייל החשוד

אילוסטרציה (רויטרס)

חייל צה"ל שנמצא מספר חודשים בהכשרה בחיל האוויר נעצר השבוע בחשד שפגע בחברו הטוב ופצע אותו קשה בעקבות פליטת כדור מנשקו, רובה M-16, שאירעה במהלך חופשת החייל בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, החייל היה בחופשה מהצבא שבמסגרתה שהה יחד עם חברו בדירה בבירה. לטענת מצ"ח, הפציעה נגרמה עקב טיפול לא זהיר בנשק וקיים חשד כי השניים שיחקו בנשקו האישי של החייל.

לאחר פליטת הכדור דיווח החייל למוקד מד"א על האירוע והעניק טיפול ראשוני לנפגע. האזרח אשר בתחילה פונה מהמקום במצב קשה, עדיין שוהה בבית החולים הדסה בירושלים. הוא הורדם והונשם לאחר סדרת ניתוחים שעבר על ידי צוות בית החולים. בצה"ל מחכים שהפצוע יוכל למסור עדות על האירוע.

"נתפלל לשלום הנפגע". עו"ד דביר (יואב חסקלוביץ')
החייל שנעצר מיד לאחר המקרה נחקר על ידי מצ"ח, הובא אתמול להארכת מעצר בבית הדין הצבאי בצריפין, ומעצרו הוארך עד יום שני.

סנגורו של החייל הפוגע, עו"ד עידן דביר, מסר: "בשם מרשי הדבר הראשון הוא שאנחנו מאחלים כרגע החלמה מהירה לנפגע, מדובר בחבר קרוב של מרשי. האירוע קרה בסיטואציה חברתית והדבר החשוב ביותר כרגע הוא שנתפלל לשלומו של הנפגע. מדובר באירוע מצער ואנחנו מתפללים לשלומו של הנפגע".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "המקרה נמצא בחקירת מצ"ח".