אביו של הצעיר הישראלי שהצטרף לדאע"ש: "אולי עשו לבן שלי שטיפת מוח"

אחד משלושת הצעירים שיצאו לחופשה בטורקיה והצטרפו ככל הנראה לדאע"ש, יצר קשר עם משפחתו כשהוא בסוריה. אביו הבהיר כי הוא לא מצליח להבין מדוע בנו הצטרף לשורות הארגון הקיצוני. "הוא בן אדם מלומד, סטודנט", אמר בריאיון לחדשות 2. "אם הוא יחזור, אגיד לו לשבת בבית, שישמור על המדינה שלנו, שיישאר בישראל"

מוחמד כילאני, אחד משלושת הצעירים מהכפר יפיע שיצאו לחופשה בטורקיה והצטרפו ככל הנראה לאחד מארגוני האסלאם הקיצוני, אולי אפילו לדאע"ש, שוחח אתמול (שני) מסוריה עם בית הוריו. "הוא בריא, המצב שלו בסדר", אמר היום אביו, מרוואן, לחדשות 2. "שמענו אותו והוא מרגיש טוב, הוא רגוע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי, התקשה אביו של החשוד בהצטרפות לדאע"ש להסביר מדוע בנו חבר אל האויב. "אני לא יודע בכלל", הוא הבהיר. "הוא בן אדם רגיל. עד עכשיו אנחנו לא יודעים. אולי עשו לו שטיפת מוח".

מרוואן הבהיר כי הרקע של משפחתו לא תואם את ההחלטה של בנו לכאורה להצטרף לארגוני האסלאם הקיצוני. "הוא בן אדם מלומד, סטודנט, שומר על החוק, יש לו כבוד, תרבות טובה, הוא חי איתנו כל הזמן", פירט האב. "אין לנו דבר כזה במשפחה בבית. אנחנו משפחה טובה שאוהבת את המדינה, ברוך השם. גדלנו במדינה ואנחנו נשארים במדינת ישראל".

לצד הסתייגותו מהצעד שנקט לכאורה בנו, מרוואן חושש לחייו של מוחמד: "בטח שאני דואג לו, אני אבא שלו", הוא השיב. "אם הוא יחזור אני אגיד לו שיישב בבית, ירגיש טוב קודם כל, יבקר את המשפחה, ישמור על המדינה שלנו, שיישאר במדינת ישראל".

"זו המדינה שלנו", סיכם האב המודאג. "שיהיה אזרח כמו כולם, כולנו משפחה אחת, כולנו עם אחד. זה חשוב לי. אני לא יודע מי עשה לו את זה. אני מתבייש להגיד את זה".