ניסה לחדור עם סכין לבסיס דרך הים

אזרח אריתראי נראה כשהוא שוחה לכיוון בסיס חיל הים בחיפה וברשותו סכין. מאבטחי ביה"ח רמב"ם קראו לו לצאת מהמים והשתלטו עליו. האיש עלה אל החוף כשהוא מצמיד לצווארו סכין ומאיים להתאבד. הוא נעצר וצפוי להישלח לבדיקה פסיכיאטרית

כוחות הביטחון עצרו בצהריים (שלישי) אזרח זר מאריתריאה, לאחר שככל הנראה ניסה לחדור דרך הים לבסיס צה"ל בחיפה. הוא נתפס במרחק של 8 מטרים בלבד מהכניסה לבסיס, כשבכליו נמצאו סכין ושקיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ניסיון החדירה הוכרז לאחר שהאיש נצפה שוחה סמוך לבסיס חיל הים בעיר. מאבטחי בית החולים רמב"ם קראו לחשוד לצאת מהמים, וזה עלה לחוף כשהוא מצמיד סכין לגרונו ומאיים לפגוע בעצמו תוך שהוא מסביר כי לא מוכנים להחזירו לסודן. אל החוף הוקפצה גם כיתת הכוננות של הבסיס, בתגבור כוחות משטרה של תחנת חיפה בפיקודו של נצ"מ אבי אדרי.

המעצר סמוך לבסיס הצבאי (קבוצת "חדשות לפני כולם")

מאבטחי בית החולים רמב"ם שהתקרבו אל האיש הצליחו להשתלט עליו לאחר שריססו אותו בגז פלפל. בתשאול ראשוני שנערך לו, טען החשוד כי צעד לחיפה מתל אביב במשך שלושת הימים האחרונים. הוא הועבר לבית החולים רמב"ם, שם יישלח ככל הנראה להסתכלות פסיכאטרית.

האזרח הזר לאחר מעצרו (קבוצת "חדשות לפני כולם")

"האיש הגיע מכיוון הים מצדו הדרומי של הבסיס וטיפס על האבנים", סיפר לחדשות 2 Online אחד מעדי הראייה במקום. "עמדות התצפית ההיקפיות זיהו אותו. הוא אולי נבהל כשכיתת הכוננות קפצה ואז הצמיד סכין לגרונו וצעק דברים לא מובנים. אחר כך הוא  יצא מצדו הצפוני של הבה"ד, באזור מנחת רמב"ם, והשוטרים השתלטו עליו. אבטחת רמב"ם עיכבה אותו ואז הוא נעצר".