גנץ על פעילי חמאס: "צריך לומר ביושר - נלחמנו מול אנשים אמיצים"

ברב-שיח שקיים הרמטכ"ל עם קצינים לוחמים ותומכי לחימה בסוכה בקריה, הוא התייחס למהלך מבצע "צוק איתן" ולאיומים הביטחוניים האפשריים של ישראל: "אנחנו לא כל כך יודעים מה יקרה בעתיד, אבל אני יכול לקבוע בנחרצות שלא משנה כמה מאתגר וקשה זה יהיה, כל עוד זה יהיה ביחד - זה אפשרי"

הרמטכ"ל בקריה (חדשות 2)

"גם האויב מתאמן. צריך לומר ביושר שנלחמנו מול אנשים אמיצים; לרוץ ולנסות לשים מטען על טנק זו פעילות של אנשים אמיצים". כך אמר היום (שני) הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ במהלך רב-שיח שקיים עם קצינים לוחמים ותומכי לחימה שאותם אירח בסוכה בקריה. "אנחנו עוקבים אחרי מה שקורה בגבולות, בעזה ובים. אנחנו חייבים להישאר דרוכים וערוכים לכל אחד ממעגלי הפעילות שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גנץ המשיך והתייחס לאיומים הביטחוניים האפשריים על מדינת ישראל, והדגיש כי "אנחנו לא כל כך יודעים מה יקרה לגבי האתגרים בעתיד, אבל אני יכול לקבוע בנחרצות שלא משנה כמה מאתגר וקשה זה יהיה, כל עוד זה יהיה ביחד - זה אפשרי".

על מהלך מבצע "צוק איתן" הוא אמר כי "אין ספק ששדרת המפקדים והלוחמים של הצבא עברה לצערי מבחינת המדינה, חוויה מקצועית שיש לנו מבחינה מקצועית ומוסרית לתחקר אותה", ופנה לקצינים: "הידע שלכם יכול להיות הידע של אלו שיבואו אחריכם. הבסיס ליכולת ההתמודדות בעתיד היא הניסיון שלכם והלמידה שלכם. אם לא מתאמנים, אם לא מבססים את המקצועיות, אז רק מאלתרים".

במהלך האירוע, פנה גנץ לאחד ממפקדי הפלוגות בגדוד 890 של הצנחנים. "אם היית ממליץ לי, הרמטכ"ל, לעשות משהו אחרת, מה היית ממליץ?", הוא שאל. הקצין השיב: "אני חושב שאפשר להתאמן יותר צמוד. ב'צוק איתן' לחמנו רבות יחד עם שיריון, ממש כתף אל כתף, ולחמנו בצורה טובה. אם האימונים שלנו היו ככה - היינו מוכנים בצורה טובה יותר".

בדיון נכחה גם קצינה המשרתת בפרקליטות הצבאי. אותה שאל הרמטכ"ל מה היא חושבת על מוסריותו של צה"ל. "היא הכי גבוהה שאפשר", ענתה הקצינה. בתגובה, ענה לה גנץ: "צריך להפגיש אותך עם באן קי מון".