תיעוד מתוך המסגד: עימות בהר הבית

קולות הירי מבחוץ נשמעו היטב בתוך מסגד אל אקצא, בתוכו צברו צעירים ערבים אבנים ובקבוקי תבערה לשימוש נגד השוטרים. השר לביטחון פנים: "לא נאפשר זריקה של אפילו אבן אחת. חייבים להשאיר את ההר פתוח"

המהומות מתוך מסגד אל אקצא: הבוקר (שני) פרצו מהומות במסגד שבהר הבית בעקבות חשיפת המשטרה כוונה של צעירים מוסלמים ליידות אבנים ולהשליך זיקוקים לעבר שוטרים ומתפללים יהודים. בתיעוד המהומות מתוך המסגד שעל ההר נראים השוטרים מתעמתים עם המתפללים המוסלמים שהסתגרו בתוכו, מתוך כוונה לתקוף שוטרים ומתפללים מתוכו באמצעות השלכת אבנים וזיקוקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' ביקר היום סמוך למקום בו התחוללו הבוקר מהומות לאחר שכוח שיטור נכנס לרחבת המסגדים במקום - ומנע מעשרות צעירים מוסלמים להוציא לפועל את תכניתם לפגוע בשוטרים ובמתפללים תוך יידוי אבנים והשלכת זיקוקים לעברם."שוטרי משטרת ירושלים היו על ההר כדי למנוע את הפגיעה המתוכננת במתפללים", אמר אהרונוביץ'. "הכוחות עדיין פרוסים באזור על מנת להבטיח את ביטחונם של התושבים והמבקרים בעיר". השר הבהיר כי הוא נוקט במדיניות דומה גם בכל האמור לזריקות האבנים על הרכבת הקלה שהפכו לתופעה מדאיגה בחודשים האחרונים.

"שוקל לסגור את הר הבית גם למוסלמים"

אהרונוביץ' הצביע על מגמה לפיה קיימת דווקא ירידה באירועי השלכות האבנים ממתחם ההר ואמר כי אם יהיה צורך, ייפרסו במקום אמצעי אבטחה נוספים על מנת להשיב את השקט לאזור. עם זאת, שלח השר מסר מאיים לעבר אותם מתפללים מוסלמים שתכננו לפגוע בשוטרים ונבלמו. "כמו שההר נסגר ליהודים מחשש להתפרעויות, נשקול לסגור אותו גם למוסלמים בהמשך, זו סוגיה שאני בוחן", אמר. "המטרה היא לשמור על ההר פתוח לכולם".

אהרונוביץ' בביקור במקום, היום (חדשות 2)

יו"ר ועדת הפנים, מירי רגב, האשימה מוקדם יותר את השר אהרונוביץ' בגיבוי המדיניות של המשטרה שלטענתה הובילה לתכנון פעולות אלימות כנגד יהודים. "פעילות רופסת של המשטרה לאורך שנים מול הפורעים המוסלמים בהר הבית היא זו שהביאה למצב בו למוסלמים הפורעים אין דין ואין דיין", אמרה רגב. "אילו ההר היה נסגר לאורך מספר ימים ליהודים ומוסלמים - היו מבינים הפורעים שבמדינת חוק אין פריבילגיה לפורעים. זוהי מדיניות של אזלת יד שלצערי השר אהרונוביץ' מגבה אותה".

השר אהרונוביץ' בחר שלא להתייחס ישירות לדבריה החריפים של יו"ר ועדת הפנים, ח"כ מירי רגב, ואמר כי הוא מכבד אותה ומגבה את עבודת המשטרה.