חיילים בכיפת ברזל: "בגלל תמונת העכבר איימו לבטל חופשות"

בעקבות הפרסום בחדשות 2 Online על העכבר שהתגלה במזון, חיילים בכיפת ברזל טוענים שמפקד הסוללה שלהם איים לבטל להם חופשות. "המפקדים אמרו שזה מוציא את המערך לא טוב ושבפעם הבאה נפנה אליהם ולא לתקשורת", סיפר אחד החיילים. צה"ל: "יבוצע בירור בנושא, אף חייל לא נענש"

התמונה שעוררה סערה

עונש לחיילים בעקבות פרסום תמונת העכבר המת במזון? חיילים שמשרתים בסוללת כיפת ברזל טוענים כי בעקבות הפרסום בחדשות 2 Online בשבוע שעבר, בו הופיעה תמונה בה נראה עכבר בשקית של שניצלים במטבח הצבאי, איים מפקד הסוללה כי לא יאשר לחיילים חופשות. בצה"ל הכחישו את טענות החיילים, והסבירו כי "אף חייל לא נענש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי החיילים, המפקד הבהיר להם כי הוחלט שלא לאשר להם חופשות מכיוון ש"הפיצו לתקשורת" לטענתו את התמונה שצילמו במטבח. עוד טענו החיילים כי לא לא יצאו לחופש אפילו בראש השנה. בכתבה שפרסמנו בשבוע שעברו הועלו טענות מצד הלוחמים על תנאי הסניטציה בבסיס, ולטענתם הדבר עורר את זעם המפקד.

החיילים הוסיפו כי בזמן המבצע הם פעלו לילות כימים ללא תלונות, אך הכוונה לבטל את ימי החופשה שלהם הכעיסה אותם. "כשמדובר על עונש קולקטיבי בגלל פדיחה של הפיקוד- זה כבר מעצבן", אמר אחד מהם לחדשות 2 Online. חייל נוסף סיפר כי גם אם מדובר באיום - אין הוא במקום. "עם כל הכבוד, לא צריכים לאיים עלינו בגלל עכבר, זה אבסורד והזוי".

צה"ל: "יבוצע בירור בנושא"

משרתים נוספים אמרו כי המבוכה בסוללה הייתה רבה: "המפקדים טענו שזה מוציא אותנו לא טוב אחרי כל מה שעשינו ב'צוק איתן' ושבפעם הבאה נפנה אליהם ולא לתקשורת, למרות שפנינו אליהם", אמר אחד החיילים. בעקבות גילוי העכבר, ננקטו צעדים תברואתיים על מנת למנוע הישנות מקרים כאלה בעתיד.

בדובר צה"ל אמרו בתגובה לטענות החיילים: "מבדיקה ראשונית לא נמצא אישור לטענות, אך לאור הפנייה יבוצע בירור בנושא. יודגש כי אף חייל לא נענש".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv